Gdzie pasują meble ze skóry?

Meble ze skóry to ekskluzywny dodatek wykończenia wnętrz, na który mogą pozwolić sobie zamożni ludzie. Choć coraz częściej pojawiają się także w domach ludzi o mniejszym zasobie portfela, świadomych walorów takich mebli lub po prostu osób ceniących sobie piękne aranżacje.

Wiadomo, że tapicerka tego rodzaju wymaga szczególnej pielęgnacji, by dobrze służyła, a przede wszystkim świetnie prezentowała się długie lata. Właściciele zwierząt domowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kocie pazury nie są najlepszym połączeniem ze skórzanymi meblami. Zatem gdzie pasują takie meble?

Surowe wnętrza zamiast przytulnych pokoi

Skórzane meble wyróżniają się raczej oficjalnym charakterem, dlatego częściej wybierane są do surowych pomieszczeń niż mieszkań lub obiektów użytkowych urządzonych w domowym klimacie (np. rustykalnych). Właśnie z tego powodu doskonale wpasowują się w stylizację biur, hallów czy gabinetów.

Fotel skórzany doskonale wygląda w biurze prezesa lub jako ekskluzywny dodatek w poczekalni do prywatnego gabinetu Dla miłośników skórzanych mebli nie ma jednak powodów do zmartwienia. Kiedy pragną oni posiadać zarówno sofy amerykańskie, jak i ciepły, domowy klimat wystarczy odpowiednio zaaranżować skórzaną tapicerkę.

Świetnym rozwiązaniem jest wybór pluszowych narzut lub poduszek, które ocieplą surowy wygląd sof, a jednocześnie ochronią jej wierzchnią warstwę przed przecieraniem. Czerwone skórzane kanapy doskonale komponują się z kolei z wnętrzami retro lub awangardowymi rozwiązaniami aranżacyjnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *