Maszyny przydatne przy rozładunku

Na placach budowy, w magazynach oraz zakładach przemysłowych regularnie ma miejsce rozładunek różnych towarów. Proces ten wymaga wysokiej dbałości o stan wizualny i techniczny ładunków, dlatego niezbędne jest w nim wykorzystanie nowoczesnych maszyn. Doskonałym przykładem są choćby żurawie samojezdne, czyli dźwignice osadzone na podwoziu auta ciężarowego (z wychylnym wysięgnikiem). Posiada je w swojej bogatej ofercie m.in. firma: https://corleonis.pl/zurawie-samojezdne/.

Rozwiązania pozwalające zaoszczędzić mnóstwo czasu

Wspomniane we wstępie żurawie nadają się znakomicie zwłaszcza do rozładowywania towarów wyjątkowo ciężkich lub ponadgabarytowych. Standardowy model wyposażony jest w funkcjonalny mechanizm hydrauliczny oraz stosunkowo długi wysięgnik zakończony widłami, hakiem bądź chwytakiem (w zależności od aktualnego zapotrzebowania). Jeśli natomiast w danym magazynie lub innym miejscu znajduje się rampa, wówczas stosowane są przede wszystkim paleciaki ręczne, a także rozmaite wózki widłowe (elektryczne, gazowe itp.). Określa się je mianem urządzeń transportu wewnętrznego.

Co istotne, służą one nie tylko do szybkiego i bezpiecznego rozładowywania towarów, ale również do ich komfortowego przenoszenia i układania na regałach wewnątrz obiektu. Alternatywę dla wymienionych powyżej maszyn stanowią podnośniki sprężynowe z obrotową platformą, które wprost świetnie kompensują różnicę poziomów między skrzynią samochodu dostawczego a posadzką hali. Dzięki ponadprzeciętnie wytrzymałej konstrukcji są w stanie bez problemu podnieść ładunek nawet o masie do 35 ton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 6 =