Jak naprawić gwint świecy żarowej?

Adapter świecy żarowej jest częścią, która łączy świecę żarową z gwintem świecy żarowej. Jest on wykonany z bardzo miękkiego metalu i bardzo łatwo jest go uszkodzić, jeśli nie jest się ostrożnym. Problem z tym adapterem polega na tym, że nie jest sprzedawany oddzielnie, więc jeśli złamiesz jeden, będziesz musiał kupić nowy silnik. Istnieją jednak sposoby na naprawę uszkodzonych świec żarowych.

Możliwe kroki w celu podjęcia naprawy

Jeśli złamiesz swój adapter świec żarowych, najpierw sprawdź, czy można go naprawić. Jeśli na adapterze są tylko małe wgniecenia lub rysy, to można je usunąć za pomocą papieru ściernego lub szmerglowego. Po usunięciu wszystkich śladów z adaptera należy go dokładnie wyczyścić, a następnie nasmarować przed ponownym zamontowaniem w silniku.

Naprawa gwintu świecy w głowicy może także polegać na użyciu kleju epoksydowego. Przed nałożeniem kleju epoksydowego na uszkodzony obszar gwintu świecy żarowej należy upewnić się, że oba końce gwintu są czyste i suche, ponieważ jeśli na którymś z końców gwintu znajduje się olej lub brud, to uniemożliwi to prawidłowe przyklejenie kleju epoksydowego do tych obszarów i może spowodować dalsze uszkodzenia przy próbie instalacji silnika w samolocie później w dół drogi. Jeśli występują tam pęknięcia w świecy żarowej, które są zbyt duże, aby wypełnić je klejem epoksydowym, najlepiej wymienić je zamiast próbować naprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =