Jakie wyposażenie można spotkać w urzędach?

Przestrzeń urzędowa powinna być przyjazna zarówno dla pracowników, jak i obywateli przybywających by załatwić ważne sprawy. Z tego względu znajdzie się tam wiele użytecznych elementów wyposażenia.

Przestrzeń na korytarzu

Większość spraw w urzędach załatwiana jest w określonych pomieszczeniach lub też okienkach, więc konieczne jest odpowiednie zagospodarowanie korytarza czy innej pustej przestrzeni, w której petenci oczekują na swoją kolej rozpatrzenia sprawy. Dla zachowania pełnego porządku napotkamy na pewno takie rozwiązanie jak tabliczka na drzwi, dzięki której dowiadujemy się którzy urzędnicy znajdują się w danym pokoju i czym się zajmują, a także w jakich godzinach są dostępni.

Z uwagi na okres oczekiwania, na korytarzach na pewno muszą być zamieszczone miejsca siedzące. Przy tych ulokowane są często stoły oraz stoiska z materiałami reklamowymi. Urzędy wykorzystują także ten okres oczekiwania obywateli, by zaproponować im wypełnienie różnych kwestionariuszy, dotyczących spraw społecznych czy oceny funkcjonowania danej placówki. Często w pobliżu znajdzie się zatem także urna na ankiety, gdzie można je umieścić przy zagwarantowaniu pełnej anonimowości.

Gabinety pracowników

Wchodząc do gabinetów urzędników na pewno napotkamy obszerne stoły czy biurka, a także krzesła dla petentów. Obecnie niezbędne są także sprzęty elektroniczne, w tym komputer, drukarka czy ksero. Charakterystycznym elementem wyposażenia pokojów urzędowych są także specjalne półki na segregatory, w których przechowywane i porządkowane są papiery urzędowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *