Drzwi do małych mieszkań

Każdy potrzebuje jak najwięcej przestrzeni w swoim mieszkaniu. Z zachowaniem jej mają największy kłopot posiadacze małych mieszkań. W takiej sytuacji liczy się oszczędność każdego centymetra kwadratowego. Jak to osiągnąć?

Wybór drzwi

Standardowe drzwi skrzydłowe zabierają sporą część powierzchni mieszkalnej. Przestrzeni potrzebnej do otwarcia drzwi nie można wykorzystać na ustawienie mebli ani czegokolwiek innego. Dlatego wiele nowoczesnych wnętrz – zamiast tradycyjnych drzwi – jest wyposażonych w drzwi przesuwne. Mogą być one wykonane z płyty meblowej. Tego typu drzwi są zawieszone na prowadnicy lub szynie umieszczonej nad drzwiami i przesuwają się na specjalnych rolkach. U dołu może być zamocowana dodatkowa prowadnica, która zapobiegnie odchylaniu się skrzydła od powierzchni ściany.

Olbrzymią zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że takie drzwi zajmują tylko tyle powierzchni, ile jest potrzebne przy ścianie na ich grubość. Drzwi i ościeżnica mogą być wyposażone w uszczelkę, która dodatkowo wyciszy szczeliny. Oprócz funkcji zamykania pomieszczeń, jest jeszcze inna rola – te drzwi przesuwne lustro mają takie, które zazwyczaj wisi w przedpokoju albo w sypialni, może być zamocowane właśnie na skrzydle takich drzwi.

Jest to dodatkowa oszczędność powierzchni ścian, która w małym mieszkaniu powinna być wykorzystana w sposób szczególnie przemyślany. Lustra często montuje się również na skrzydłach drzwi do szafy pod zabudowę. Mogą one pełnić funkcję zarówno praktyczną jak i estetyczną. Różne modele takich drzwi można sprawdzić na https://www.reno-reno.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *