Jaki rodzaj farby do ścian wybrać?

Rodzaj farby, którą wybierzesz, będzie zależał od pomieszczenia, jego wielkości i schematu kolorów, który masz na myśli. Możesz również wybrać farbę, która pasuje do twojego wystroju i mebli.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w wyborze koloru farby jest określenie aktualnego stanu swoich ścian. Jeśli są w dobrej formie i nie mają pęknięć lub chipów, to można iść na coś odważniejszego. Jeśli są jakieś obszary, gdzie wilgoć spowodowała szkody, to najlepiej trzymać się neutralnych tonów, dopóki nie będziesz miał ich naprawy przez profesjonalistę.

Po ustaleniu, że twoje ściany są gotowe na nową warstwę farby, weź pod uwagę, jaki rodzaj stylu chcesz dla swojej przestrzeni. Szeroki wybór farb znajdziesz na stronie http://hebo.com.pl/farby. Istnieją wszelkiego rodzaju czynniki zaangażowane przy podejmowaniu decyzji na temat właściwego schematu kolorów, ale będziemy pokrywać te w bardziej szczegółowy sposób poniżej.

Akrylowe lateksowe – te farby są najlepsze do stosowania w łazienkach, kuchniach i innych miejscach, gdzie wilgoć może uszkodzić powierzchnię. Farby te szybko schną i są łatwe do czyszczenia.

Olejne – te farby są zwykle używane do pokrycia szorstkich powierzchni, takich jak beton lub drewno. Nadają ścianie bardziej teksturowany wygląd, ale potrzebują więcej czasu na wyschnięcie niż akryle.

Lakier – ten rodzaj farby ma błyszczące wykończenie i jest często używany na podłogach z twardego drewna, ponieważ sprawia, że błyszczą jasno. Chroni również drewno przed zarysowaniami i plamami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 5 =