Czy warto zainwestować w nieruchomość nad morzem?

Wiele osób zastanawia się, czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości. W mediach niekiedy można znaleźć sprzeczne informacje na ten temat. Jedni wieszczą kryzys, inni przeciwnie, prognozują, że ceny zakupu i wynajmu będą sukcesywnie rosły. Czy w ogóle warto zaprzątać sobie głowę tego typu opiniami?

Prognozy się zmieniają, a ceny nieruchomości systematycznie rosną

Najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem. Wystarczy odwołać się do historii. Na przestrzeni lat pojawiały się nieznaczne spowolnienia koniunktury, ale jak na lekarstwo było z tego powodu tzw. prawdziwych okazji na rynku domów i mieszkań. Łatwo dostrzec za to inną prawidłowość. Stawki za metr kwadratowy, czynsze długoterminowe oraz opłaty noclegowe z roku na rok są coraz wyższe. Nieruchomości więc stanowią wyjątkowo bezpieczną lokatę kapitału. Oczywiście w horyzoncie długoterminowym. Szczególnie te, które znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach.

Gdzie warto zainwestować?

Obecnie wśród inwestorów obowiązkiem stało się posiadanie przynajmniej jednego lokalu, który znajduje się w bloku lub apartamentowcu usytuowanym na wybrzeżu. Szczególnie jeżeli chodzi o mieszkanie z widokiem na morze sprzedaż przebiega wyjątkowo sprawnie. Każde stanowi niezwykle łakomy kąsek. Dzieje się tak z kilku powodów.

Koniunkturę nakręcają również klienci prywatni. Są to osoby, które przerzuciły się na pracę zdalną. Mogą więc zamieszkać w bardziej atrakcyjnej lokalizacji niż centrum dużego miasta. Wolą oddychać czystym powietrzem. Pomorze bowiem deklasuje pod tym względem pozostałą część Polski.

Inną grupą są inwestorzy, którzy jeśli chodzi o mieszkanie z widokiem na morze sprzedaż traktują jako okazję. Przeczuwają oni, że po zakupie takiej nieruchomości mogą uzyskać ponadprzeciętne dochody dzięki najmowi krótkoterminowemu. Wystarczy dostosować lokal i już można wystawiać go jako apartament, czyli alternatywę dla pokoju hotelowego na najpopularniejszych portalach noclegowych. Obecnie turyści coraz chętniej korzystają z tego typu rozwiązań. Pragną bowiem prywatności i pełnej swobody podczas wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − piętnaście =