Czy warto zainwestować w nieruchomość nad morzem?
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto zainwestować w nieruchomość nad morzem?

Wiele osób zastanawia się, czy nadal opłaca się inwestować w nieruchomości. W mediach niekiedy można znaleźć sprzeczne informacje na ten temat. Jedni wieszczą kryzys, inni przeciwnie, prognozują, że ceny zakupu i wynajmu będą sukcesywnie rosły. Czy w ogóle warto zaprzątać sobie głowę tego typu opiniami?

Prognozy się zmieniają, a ceny nieruchomości systematycznie rosną

Najlepiej kierować się zdrowym rozsądkiem. Wystarczy odwołać się do historii. Na przestrzeni lat pojawiały się nieznaczne spowolnienia koniunktury, ale jak na lekarstwo było z tego powodu tzw. prawdziwych okazji na rynku domów i mieszkań. Łatwo dostrzec za to inną prawidłowość. Stawki za metr kwadratowy, czynsze długoterminowe oraz opłaty noclegowe z roku na rok są coraz wyższe. Nieruchomości więc stanowią wyjątkowo bezpieczną lokatę kapitału. Oczywiście w horyzoncie długoterminowym. Szczególnie te, które znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach.

Gdzie warto zainwestować?

Obecnie wśród inwestorów obowiązkiem stało się posiadanie przynajmniej jednego lokalu, który znajduje się w bloku lub apartamentowcu usytuowanym na wybrzeżu. Szczególnie jeżeli chodzi o mieszkanie z widokiem na morze sprzedaż przebiega wyjątkowo sprawnie. Każde stanowi niezwykle łakomy kąsek. Dzieje się tak z kilku powodów.

Koniunkturę nakręcają również klienci prywatni. Są to osoby, które przerzuciły się na pracę zdalną. Mogą więc zamieszkać w bardziej atrakcyjnej lokalizacji niż centrum dużego miasta. Wolą oddychać czystym powietrzem. Pomorze bowiem deklasuje pod tym względem pozostałą część Polski.

Inną grupą są inwestorzy, którzy jeśli chodzi o mieszkanie z widokiem na morze sprzedaż traktują jako okazję. Przeczuwają oni, że po zakupie takiej nieruchomości mogą uzyskać ponadprzeciętne dochody dzięki najmowi krótkoterminowemu. Wystarczy dostosować lokal i już można wystawiać go jako apartament, czyli alternatywę dla pokoju hotelowego na najpopularniejszych portalach noclegowych. Obecnie turyści coraz chętniej korzystają z tego typu rozwiązań. Pragną bowiem prywatności i pełnej swobody podczas wypoczynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pellet drzewny – jakie ma plusy?
Pellet drzewny – jakie ma plusy?
Przemysł pelletu drzewnego jest na fali wznoszącej, i łatwo dostrzec dlaczego. Pellety drzewne są doskonałym źródłem paliwa dla zastosowań mieszkalnych […]
Jakie powinniśmy wybrać płótno do haftu krzyżykowego?
Jakie powinniśmy wybrać płótno do haftu krzyżykowego?
Istnieje wiele rodzajów, które możemy rozważyć w przypadku haftu krzyżykowego. Właściwy wybór jest istotny, gdyż każde płótno do haftu krzyżykowego […]
Materac – czy odpowiada za jakość naszego snu?
Materac – czy odpowiada za jakość naszego snu?
Sen to nieodłączny element życia każdego człowieka, ponieważ gwarantuje organizmowi odpowiednią regenerację. W jego trakcie odpoczywa zarówno całe ciało (od […]
Ostatnie wpisy