Czy można usunąć makijaż permanentny?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy można usunąć makijaż permanentny?

Czym jest taki makijaż?

Jest to zabieg, który polega na użyciu igły do wstrzyknięcia tuszu do warstwy skórnej – najgłębszej części skóry właściwej – gdzie staje się on częścią Twojego ciała.

Czy można go usunąć?

Tak, makijaż permanentny może być usunięty. Istnieje jednak kilka różnych technik usuwania, a poziom umiejętności technika określa, jak szybko można to zrobić.

Często wykonywane jest, usuwanie makijażu permanentnego brwi, które może być dość bolesne i kosztowne. Makijaż permanentny może być usunięty za pomocą lasera lub za pomocą specjalnego enzymu, który rozkłada pigment. Zabieg laserowy jest bardziej skuteczny, ponieważ wnika głęboko w skórę, aby rozbić pigment. Nie powoduje również uszkodzenia skóry, tak jak robią to enzymy.

Laser

Leczenie laserem trwa około 15 minut na sesję i jest wykonywane etapami przez kilka tygodni. Liczba potrzebnych sesji zależy od ilości użytego tuszu i miejsca jego zastosowania na ciele.

Enzym

Inną opcją jest użycie przez technika enzymu zwanego tyrozynazą, który działa poprzez rozbicie pigmentu na mniejsze składniki, które można zmyć wodą lub wytrzeć wacikiem. Proces ten trwa około 20 minut na sesję i będzie wymagał wielu sesji, aż cały tusz zostanie usunięty ze skóry.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pellet drzewny i jego nietypowe zastosowania
Pellet drzewny i jego nietypowe zastosowania
Pellety drzewne są uniwersalnym paliwem grzewczym, które ma kilka ciekawych zastosowań poza domem. Od wykorzystania jako składnik psich przysmaków, przez […]
Zmysłowa sesja kobieca – jak się przygotować?
Zmysłowa sesja kobieca – jak się przygotować?
Niemalże każda przedstawicielka płci pięknej posiada jakieś kompleksy związane z wyglądem ciała, skóry i włosów, które utrudniają jej należyte funkcjonowanie […]
Chleb – czy jest czymś więcej niż tylko pożywieniem?
Chleb – czy jest czymś więcej niż tylko pożywieniem?
Chleb to coś więcej niż tylko jedzenie. To tradycja, symbol i środek komunikacji, który może nam powiedzieć wiele rzeczy o […]
Ostatnie wpisy