Jak korzystać z soczewek, by nie podrażnić oczu?

Noszenie soczewek kontaktowych jest dobrą alternatywą dla chodzenia w tradycyjnych okularach. W niektórych przypadkach takie rozwiązanie jest po prostu dużo wygodniejsze. Np. podczas rozmaitych aktywności fizycznych albo jesienią i zimą, kiedy częste zmiany temperatur powodują parowanie szkieł. Warto jednak mieć świadomość, że noszenie soczewek kontaktowych może powodować podrażnienia oczu. Czy da się ich uniknąć? W większości przypadków – jak najbardziej. Jedynym problemem, który może być ciężki do przeskoczenia, są reakcje alergiczne. Choć tutaj też można próbować rozwiązać problem, np. kupując soczewki innej firmy lub zmieniając płyn do soczewek, który można zamówić na https://2soczewki.pl/strefa-marek/

Odpowiednie nawyki i dbałość o higienę

W większości przypadków, spokojnie można uniknąć podrażnień, które mogą się pojawić w związku z noszeniem soczewek. Przede wszystkim, należy dbać o nawilżenie oczu, poprzez stosowanie odpowiednich kropli. Należy również unikać noszenia soczewek non-stop. Istnieją obecnie szkła kontaktowe, w których można spać, bez ryzyka pojawienia się jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych. Jeśli jednak mamy możliwość, starajmy się zdejmować soczewki przed pójściem spać.

Dbajmy również o ich czystość, dokładnie płucząc je po każdym zdjęciu w płynie wysokiej jakości. Wybierając szkła, sprawdźmy, jak nasze oczy zareagują na tanie soczewki kontaktowe. Często są one bowiem bardzo dobrej jakości, a ich niższa cena jest wynikiem np. braku rozpoznawalnej marki. Wybierając soczewki, konsultujmy się ze swoim lekarzem okulistą. Pomoże nam to w podjęciu dobrej decyzji, która da pozytywne efekty, pozwalając nam na cieszenie się z noszenia soczewek, bez obawiania się o pojawienie się podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *