Najmodniejsze gadżety kuchenne

Chyba trudno znaleźć osobę, która lubi spędzać czas w kuchni, odstresowuje się podczas gotowania, a jednocześnie nie lubi kupować nowych gadżetów kuchennych. Jakie gadżety są obecnie najmodniejsze?  Odpowiedź w poniższym artykule.

Urządzenia wielofunkcyjne – zamiast rąk do pomocy

Nie lubisz trzeć marchewki na surówkę, a tym bardziej kilograma jabłek na szarlotkę? Zjadłbyś placki ziemniaczane, ale nie przepadasz za ścieraniem ziemniaków? W takiej sytuacji przyda się szatkownica. Gadżet tego typu ma wymienne ostrza, więc można samodzielnie ustalać grubość tartych warzyw. Jeśli lubisz także piec różne słodkości, ciekawą propozycją będzie robot planetarny, który może nie tylko ubijać, ale także ucierać i zagniatać ciasto. Dzięki wymiennym akcesoriom, można wykorzystać go także do szatkowania warzyw oraz blendowania zup czy owoców.

Akcesoria drobne i drobniejsze

Ciekawymi gadżetami do kuchni mogą być siekacze do cebuli, dzięki którym nie będziesz już więcej płakał podczas krojenia. Świetnie sprawdzą się także młynki do soli, pieprzu i ziół, czy strugarki do warzyw, za pomocą których pięknie udekorujesz przyrządzone potrawy. Jeśli twoim konikiem jest natomiast przyrządzanie drinków, to możesz pomyśleć o foremkach do lodu o niebanalnym kształcie, albo o aktywnym schładzaczu do wina. Będzie to hit zapewne niejednej imprezy, a Ty zabłyśniesz jako najlepszy barman w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *