Jak dopasować łóżko do rozmiaru sypialni?

Choć często o tym zapominamy, sypialnia to miejsce w którym spędzamy sporą część swojego życia. Zdrowy sen to podstawa dobrej kondycji i samopoczucia, dlatego też niezwykle ważne jest, by zadbać o właściwie dobrane łóżko. Powinno ono przede wszystkim być komfortowe i wygodne. Wybór łóżka uzależniony jest przede wszystkim od wielkości sypialni. Osoby posiadające większe pomieszczenia mogą pozwolić sobie nawet na stelaże do łóżek 200×200. Właściciele mniejszych sypialni zwykle decydują się na mniejsze modele.

Komfort w wielu rozmiarach

Przyjmuje się, że pojedyncze łóżko o rozmiarze 80×200 jest wystarczające dla osoby dorosłej. Na rynku występuje jednak wiele innych wielkości stelaży. Wybierając łóżko należy rozważyć kilka kwestii. Pierwszą i najważniejszą jest oczywiście ilość osób, które będą z niego korzystały. Klasyczną wersją dwuosobowego łóżka jest to o wymiarach 160×200. W internecie znaleźć można wiele modeli tego typu stelaży np. https://www.drewnoflex.pl/stelaze-do-lozek-160×200, ale znajdziemy też modele o mniejszej i większej szerokości.

Jeśli posiada się niewielką sypialnie, warto rozważyć kupienie łóżka o nieco mniejszych wymiarach. Rozwiązanie to pozwala na umieszczenie obok niego przydatnych szafek nocnych. Dodatkowo zbyt duży mebel mógłby wypełnić większość przestrzeni pokoju, wywołując uczucie przytłoczenia. Decydując o rozmiarze łóżka, należy się przede wszystkim kierować własnym komfortem. Zbyt ciasne posłanie sprawi, że jego użytkownicy nie będą w pełni wypoczęci, co negatywnie odbije się na ich zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *