Praktyczne ogrodowe dodatki

Ogród to miejsce, które zwłaszcza w okresie letnim jest idealną scenerią nie tylko na wypoczynek, ale również różnego rodzaju spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Z tego powodu przestrzeń ta koniecznie powinna być odpowiednio urządzona i wyposażona w praktyczne dodatki, które zwiększą jej funkcjonalność. Z pewnością podstawą są tutaj meble ogrodowe w postaci ławeczek, stolików, krzeseł, lekkich kanap czy specjalnych puf. Oprócz tego jednak warto postawić m.in. na odpowiednie oświetlenie, tekstylia oraz płotki wiklinowe takie jak te https://www.wiklinowy-ogrod.pl/plotki-z-wikliny-c-4.html, które idealnie oddzielą od siebie poszczególne strefy. 

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Urządzając ogród, w pierwszej kolejności warto pomyśleć o lekkich i jednocześnie bardzo trwałych meblach wykonanych z technorattanu. Zestawy wypoczynkowe z tego materiału znajdziemy w licznych sklepach stacjonarnych i internetowych. Dobierzmy do nich specjalne pokrowce, które znakomicie zabezpieczą je przed zniszczeniem w razie trudnych warunków atmosferycznych.

Nie można też zapomnieć o atrakcyjnych donicach na rośliny (np. z podświetleniem LED-owym) oraz miękkich tekstyliach w postaci poduszek tarasowych i grubych koców, w znacznym stopniu zwiększających komfort przebywania w ogrodzie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ponadto mata ogrodowa – stanowi ona bowiem znakomitą osłonę dla płotu i podnosi jego walory wizualne. Inne interesujące pomysły to m.in.:

– oświetlenie – najlepiej sprawdzą się pochodnie solarne, latarnie i oprawy LED umieszczone wzdłuż chodnika

– fontanny – dają ochłodę w upalne dni, nawilżają powietrze i są świetną dekoracją

– skrzynki na rośliny i zioła

– namioty oraz pawilony ogrodowe – idealnie miejsce do spożywania posiłków czy zabawy (ochrona przed słońcem i owadami) 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *