Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?

Większość rodziców zaczyna planować wystrój dziecięcego pokoju jeszcze zanim ich skarb pojawi się na świecie. Wybierają śliczne mebelki, których użyteczność weryfikuje czas. Ostatecznie okazuje się, że początkowo dziecko śpi w sypialni rodziców, a pokój dziecka zaczyna się przypadać dopiero gdy maluch zaczyna akceptować spędzanie nocy z dala od ukochanej mamy, dlatego warto rozsądnie wybierać meble dziecięce. Dobrze, by pokój rósł razem z dzieckiem, zmieniał się wraz z potrzebami i przede wszystkim był dla niego przyjazny.

Od czego zacząć urządzanie pokoju dziecka?

Na początek dobrze jest wybrać bazę, czyli meble typowo funkcjonalne, które będą służyć do przechowywania, takie jak komoda, szafa, czy regał. Warto zdecydować się na bardziej uniwersalną wersję mebli. Przesłodzone, małe mebelki szybko stracą zastosowanie. Następnym krokiem jest wybór łóżeczka. Wiele ciekawych modeli znajdziemy na stronach internetowych specjalizujących się w wystroju przestrzeni stworzonych dla maluchów. Przykładem może być https://tweeto.pl/.

W przypadku kolejnego łóżka może nam pomóc już sam zainteresowany, na pewno wybierze sobie takie, które będzie dla niego towarzyszem spokojnie przespanych nocy. W pokoju dziecięcym powinien się również znaleźć fotel lub inne siedzisko do karmienia oraz stolik do rysowania. W przypadku starszych dzieci nie możemy zapomnieć o biurku, przy którym będą odrabiać lekcje. Ważnym elementem wystroju jest też oświetlenie, przyda się dobrze rozświetlająca przestrzeń lampa sufitowa i mała lampa nocna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *