Oszczędzanie przestrzeni w mieszkaniu – praktyczne rozwiązania

Mieszkania w bloku mają sporo zalet, ale najczęściej nie są tak duże, jak byśmy chcieli. Możemy pogodzić się z faktem, że będzie zagracone i pełne rzeczy, które nie mają swojego stałego schowka, albo… wykorzystać kilka sprytnych pomysłów na to, jak zaoszczędzić trochę miejsca i zyskać więcej swobody we własnym domu. Okazuje się, że wcale nie trzeba gruntownego remontu ani dodatkowej piwnicy. Wystarczy odpowiedni dobór mebli i dbanie o to, by wszystkie sprzęty były jak najbardziej wielofunkcyjne.

Łóżka wielofunkcyjne i inne pomysły do małego mieszkania

Osobna sypialnia to luksus, jednak jest to także dobre pomieszczenie, które możemy wykorzystywać do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów o sporych gabarytach, nawet jeśli nie mamy w niej miejsca na dużą szafę. Jak? Bardzo prosto. Wystarczy wybrać łóżko z pojemnikiem. W salonach meblowych bez problemu znajdziemy gustowne łóżka do sypialni tapicerowane z pojemnikiem na pościel w dowolnym rozmiarze i na każdą kieszeń, a taki schowek zwykle jest na tyle pojemny, że zmieści nie tylko pościel, ale też na przykład dmuchany materac dla niespodziewanych gości czy grube, zimowe kurtki poza sezonem.

Jeśli mamy kilka kompletów pościeli, warto też zainwestować w worki próżniowe, w których zamkniemy nieużywane kołdry i poduszki. Takie worki odessane z powietrza zajmują zdecydowanie mniej miejsca, dzięki czemu pojemniki na pościel możemy wykorzystać na przechowywanie też takich przedmiotów jak koce, narzędzia, a nawet dziecięce zabawki. Duże łóżka z pojemnikami znajdziemy na https://www.strefasypialni.pl/ – łatwo wybierzemy model najwygodniejszy i najpraktyczniejszy do każdego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *