Do czego służą skanery 3D?

Wraz z pojawieniem się druku 3D, skanowanie 3D i modelowanie 3D stały się popularne w wielu różnych branżach. Choć skanowanie 3D jest nadal drogie, stało się bardziej dostępne w ostatnich latach dzięki wprowadzeniu ręcznych skanerów i aplikacji na smartfony.

Ile kosztuje skaner 3D?

Istnieje wiele różnych typów skanerów 3D, w tym skanery ręczne i skanery w pełnym pomieszczeniu. Skanery ręczne są zazwyczaj na tyle małe, że mieszczą się w kieszeni i są odpowiednie do skanowania małych przedmiotów, które można łatwo przytrzymać ręką. Skanery do całych pomieszczeń składają się zazwyczaj z wielu kamer, które rejestrują całą przestrzeń jednocześnie.

Tak więc ich cena będzie zależna od tego, jaki rodzaj skanera wybierzesz. Jeśli jednak chcesz poznać podstawowy przedział cenowy, sprawdź skanery 3d cena – sklep aemca, gdzie dostępne są modele w różnych przedziałach cenowych.

Gdzie wykorzystuje się skanery 3D?

Oto niektóre z najczęstszych zastosowań skanowania trójwymiarowego:

Modelowanie 3D

Użycie skanera do stworzenia trójwymiarowego modelu obiektu to łatwy sposób na upewnienie się, że projekt spełnia wszystkie specyfikacje. Możesz użyć tego modelu do stworzenia prototypów, a nawet do produkcji swojego produktu od podstaw.

Architektura

Architekci używają skanów 3D do tworzenia wirtualnych modeli, które pozwalają im na wizualizację projektów. Dzięki temu są w stanie wykryć potencjalne problemy z projektami już na wczesnym etapie prac.

Gry wideo i rozrywka

Firmy zajmujące się tworzeniem gier wideo szeroko wykorzystują technologię skanowania 3D do projektowania postaci, tworzenia wirtualnych środowisk i sekwencji animacji, które wyglądają wystarczająco realistycznie, aby gracze mogli zanurzyć się w alternatywnym świecie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − dziesięć =