Jak podłączyć taśmę led?

Oświetlenie dekoracyjne w postaci pasków i taśm LED-owych jest obecnie jednym z najbardziej efektownych i pożądanych. Tego typu rozwiązań można z powodzeniem używać dosłownie wszędzie, ponieważ wielość dostępnych na rynku rodzajów sprawia, że sprawdzą się one zarówno w salonie czy sypialni, jak i w ogrodzie. Niektórzy mają jednak problem z montażem taśmy LED – stanowi to wyzwanie zwłaszcza dla laików. którzy wcześniej nie mieli do czynienia z takimi instalacjami. To właśnie z myślą o nich przygotowany został poniższy poradnik.

Nie taki diabeł straszny

Przystępując do montażu, nie można zapomnieć o aluminiowym profilu do taśmy led, który idealnie z nią współpracuje i zapewnia jej wysoką trwałość oraz żywotność. W pierwszej kolejności należy przykleić listwę do profilu – na szczęście posiada ona z obu stron specjalną taśmę klejącą, w związku z czym cały proces przebiega szybko i sprawnie. Pamiętajmy o tym, aby nałożyć pasek na profil dopiero po oczyszczeniu i odtłuszczeniu tego elementu, gdyż w przeciwnym razie nie będzie się on wystarczająco dobrze trzymał powierzchni.

Po naklejeniu podłączamy taśmę LED do zasilacza, przylutowując do siebie poszczególne przewody lub dokręcając je do transformatora (w zależności od od rodzaju zasilacza), ewentualnie stosując w tym celu dedykowane złączki. Następnie przymocowujemy profil z użyciem uchwytów w miejscu, w którym ma on pełnić rolę oświetlenia. Na koniec pozostaje nam jedynie podłączenie wykonanej instalacji do zasilania. Dodajmy, że cała tyn proces przebiega zazwyczaj stosunkowo szybko, zwłaszcza jeśli precyzyjnie  stosujemy się do wskazanych powyżej zaleceń. Oprócz tego, warto wiedzieć, że wiele elementów do jej montażu można znaleźć w internecie, np. na https://sklep.profiled.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *