Dlaczego tak mało firm korzysta z doradztwa unijnego

Jeśli chcesz pozyskać środki dla swojej firmy, możesz skorzystać z dotacji unijnych. Znajdziesz projekt, który odpowiada na Twoje potrzeby, kolejnym krokiem jest poprawne wypełnienie wniosku, zgromadzenie potrzebnych załączników i wysłanie przez system całej aplikacji. Brzmi prosto, ale wiele firm ma problemy z poprawnym wypełnieniem dokumentów i z pozyskaniem dofinansowania.

Czy firma musi składać wniosek sama

Jeśli Twoja firma nie posiada odpowiedniej kadry, która potrafi poprawnie złożyć wniosek, z pomocą może tutaj przyjść doradztwo unijne. Są to firmy specjalizujące się w przygotowywaniu wniosków, ale także pomagają, kiedy dofinansowanie zostaje przyznane. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Pomimo tego, że prowizje mogą wydawać się na początku dość wysokie, prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania wzrasta znacząco.

Obecnie mało firm korzysta z takiego rozwiązania. Głównym powodem jest niechęć inwestowania środków w coś, co może nie przynieść korzyści. Firma doradcza nie daje stuprocentowej gwarancji otrzymania wsparcia. Dodatkowo dużo firm, szczególnie małych, nadal postrzegają tego typu dofinansowanie jako duży problem. Projekt trzeba będzie w końcu poprowadzić, a na koniec rozliczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *