Jak dostać się na studia w Anglii?

Na studia w Anglii aplikować można na parę sposobów. Przede wszystkim, musimy być jednak pewni tego działania. Studiowanie w tym kraju nie należy bowiem do najtańszych i – mimo uzyskania wsparcia finansowego – często zmuszeni jesteśmy podjąć pracę, aby sobie poradzić.

Z drugiej strony, dzięki narzuconemu studentom czesnemu, uczelnie są w stanie oferować im niezwykle zróżnicowane możliwości kształcenia. Od teorii po niezwykle cenioną tam praktykę w formie wyjazdów, szkoleń czy stażów w potencjalnym miejscu naszej przyszłej pracy.

Co i jak?

Jeśli naszym marzeniem jest studiowanie za brytyjską granicą, pierwszym i obowiązkowym krokiem jest zdanie matury na odpowiednio wysokim poziomie. Jednocześnie zadbać należy o uzyskanie certyfikatu poświadczającego znajomość języka angielskiego. To nie powinno być problemem, jeśli angielskim posługujemy się w sposób komunikatywny – nie tylko w słowie mówionym, ale i pisanym. Nie zawsze też certyfikat ten jest wymagany.

Jednym z częstych wyborów polskich studentów są studia w Northampton. Zróżnicowane możliwości, a także wiele kierunków pozwalają wybrać nam model najbardziej dla nas odpowiedni. Na wybrany kierunek aplikować musimy jeszcze przed samą maturą – jest to tak zwana rezerwacja miejsca, która zostaje nam przypisana w momencie zdania matury na wymaganym od nas poziomie.

Jeśli interesuje nas reklama i tematyka podobna, to wyjazd do UK może być dla nas korzystny, gdyż marketing studia w Anglii jest jednym z bardziej prestiżowych kierunków w tymże kraju. Jednocześnie dostępny jest na wielu uczelniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *