Basen – najskuteczniejsze metody na czystą wodę?

Posiadanie przydomowego basenu to niezwykle komfortowe udogodnienie. Dzięki niemu nawet największe upały nie są niczym strasznym. Aby jednak móc w pełni korzystać z jego uroków, niezbędne jest dbanie o jego czystość. Podpowiadamy, w jaki sposób można to zrobić.

Jak dbać o wodę w basenie?

Jednym z kluczowych elementów, o których nie możemy zapomnieć, decydując się na basen, jest filtr. Jest on potrzebny, gdyż woda w basenie musi być stale filtrowana. Jeżeli o to nie zadbamy, wszelkie zanieczyszczenia, takie jak: piasek, włosy czy liście, będą się w niej gromadzić. To z kolei może znacznie obniżyć komfort korzystania z udogodnienia, jakim jest basen. Osadzanie się nieczystości może także powodować rozwój drobnoustrojów, dlatego też proces filtracji jest konieczny. Przydatna będzie także pompa basenowa, która odpowiednio dobrana, może wpłynąć na proces filtracji i szybkość ogrzewania wody. Jest ona konieczna wtedy, kiedy basen jest użytkowany przez cały sezon, jeżeli jednak korzystanie z niego jest okazjonalne, nie jest elementem niezbędnym.

Ciekawym rozwiązaniem może być analizator wody basenowej, który znajdziemy m.in. na stronie https://zodiacpolska.pl/products/analizator-wody-basenowej/. Może on dać nam jasne informacje dotyczące stanu wody, w szczególności takich parametrów jak: pH, twardość czy temperatura. Te z kolei mogą być pomocne w dobraniu odpowiednich środków chemicznych. Czasami konieczne jest zastosowanie takich specyfików jak: tabletki z chlorem, granulki do zwalczania glonów czy też środek do czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + trzynaście =