Czego w pracy używają policjanci?

Praca policjanta niestety nie wiąże się w Polsce z dużym prestiżem, zwłaszcza jeśli chodzi o takie wydziały jak drogówka czy prewencja. Niestety jest to praca dość niewdzięczna i odpowiedzialna, a również bardzo obciążająca, także psychicznie. Mowa tutaj przede wszystkim o działaniach podejmowanych przez służby prewencyjne, które biorą udział w zatrzymaniach osób stosujących przemoc domową, awanturników, uczestniczą w odbieraniu lub przekazywaniu dzieci rodzicom lub placówkom opiekuńczo- wychowawczym.

Oprócz stresu, jaki towarzyszy im codziennie, doświadczają również bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Wiele pijanych osób pokazuje zachowania agresywne lub nawet próbuje stosować akty przemocy. Bardzo ważna jest tutaj sprawność fizyczna policjantów, którzy powinni szybko i gwałtownie zareagować w takich sytuacjach. Równie ważną rolę odgrywają narzędzia ochrony bezpośredniej. Policjanci posiadają bowiem wiele przedmiotów, które ułatwiają im codzienne obowiązki. Jednym z nich jest paralizator do obrony, którym można efektywnie obezwładnić napastnika, nie powodując u niego żadnego uszczerbku na zdrowiu.

Jak pomaga sobie policjant?

Policjanci korzystają w swojej pracy również z pałki oraz broni palnej, ta ostatnia jest jednak ostatecznym krokiem, który można stosować w jasno opisanych sytuacjach. Codzienna praca policji związana jest również z alkomatem, który służy do badania trzeźwości osób kierujących pojazdami. W Polsce wciąż jest przytłaczająca liczba kierowców wsiadających za kółko po spożyciu alkoholu. Dzieje się tak pomimo dotkliwych kar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *