Gdzie umieszcza się lustra drogowe?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie umieszcza się lustra drogowe?

Każdy doświadczony kierowca wie, że podczas jazdy samochodem trzeba mieć oczy dookoła głowy. Nigdy nie można też bezgranicznie ufać innym uczestnikom ruchu drogowego i być pewnym, że nie wymuszą oni pierwszeństwa. Dlatego to bardzo ważne, żeby podczas podróży zawsze mieć dobrą widoczność oraz uważnie obserwować, co dzieje się wokół.

Niestety w przypadku węższych albo spadzistych uliczek taka możliwość jest często ograniczona. Z tego powodu na skrzyżowaniach ustawia się specjalne lustra, które zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

W jaki sposób lustra poprawiają widoczność?

Skrzyżowania drogowe są często miejscem wielu wypadków. Jest to szczególnie niebezpieczne w sytuacji, gdy dochodzą do tego bardzo wąskie uliczki albo zabudowany teren ograniczający widoczność podczas skrętu. Producent znaków drogowych znalazł jednak na ten problem rozwiązanie w postaci luster drogowych.

Obecne przepisy regulujące ich montaż są bardziej przychylne kierowcom i mieszkańcom, ponieważ każda osoba może samodzielnie złożyć wniosek o zastosowanie takich luster. Pismo następnie jest przekazywane do kolejnych władz i jeśli nikt nie znajdzie żadnych zastrzeżeń, projekt zostaje zrealizowany.

Lustra drogowe zwiększają widoczność podczas jazdy, są odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezwykle wytrzymałe. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów bardzo trudno je zbić, a dodatkowe obramowania sprawiają, że tego typu urządzenia można zauważyć bez większego problemu.

Ciekawym rozwiązaniem są także specjalne daszki, które są gwarancją, że nawet podczas opadów deszczu albo śniegu szkło pozostanie suche, a widoczność nie będzie ograniczona. Ponadto, lustra poprawiają widoczność podczas wyjazdu z posesji, pozwalają na szybką ocenę prędkości i odległości innych pojazdów, ułatwiają jazdę po ciasnych uliczkach oraz zmniejszają ryzyko wypadków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piżama – czy może być piękna i wygodna równocześnie?
Piżama – czy może być piękna i wygodna równocześnie?
Każdego wieczoru zrzucamy z siebie dzienną stylizację, idziemy do łazienki i bierzemy szybki prysznic lub relaksującą kąpiel. I co dalej? […]
Jak wybierać części do komputera?
Jak wybierać części do komputera?
Pytania odnośnie do prawidłowego doboru części do komputerów zalewają internet. Poszczególne akcesoria stanowić mogą spory problem dla laika, zwłaszcza gdy […]
Domowe oświetlenie – ich rodzaj i popularność
Domowe oświetlenie – ich rodzaj i popularność
Domowe oświetlenie może przybierać bardzo różne formy. Najpopularniejsze są tradycyjne lampy wiszące w postaci pojedynczych kloszy lub nieco bardziej efektownych […]
Ostatnie wpisy