Co sprawdza się na przeglądach samochodowych?

Każdego roku w życiu każdego kierowcy przychodzi moment, gdy konieczne jest udanie się ze swoim autem na przegląd techniczny. Nie jest to nic przyjemnego, z uwagi na możliwość uzyskania negatywnego wyniku badania okresowego, co skutkuje brakiem możliwości legalnej jazdy po drogach. Młodzi kierowcy, których czeka pierwszy przegląd ich aut, najczęściej nie wiedzą nawet co jest sprawdzane, a co nie. Dlatego też stworzyliśmy ten krótki poradnik, w którym wyjaśniamy jakie elementy sprawdzanie są na przeglądach samochodowych.

Układ jezdny

Na początku wjeżdżamy na specjalne zapadnie, na których dojdzie do sprawdzenia sprawności amortyzatorów. Kolejny etap to kontrola hamulców, najpierw na tylnej, później na przednie osi. Na końcu sprawdzona zostanie też siła hamulca ręcznego. Później diagnosta obejrzy spód auta, szukając ewentualnych wycieków z układu hamulcowego, a także sprawdzi stan korozji podwozia. Ostatni element to tzw. szarpaki, które sprawdzają czy nie powstały luzy na wahaczach oraz w układzie kierowniczym.

Światła i spaliny

Oprócz kontroli powyższych elementów, diagnosta sprawdzi też stan oświetlenie zewnętrznego. Przed przeglądem warto więc sprawdzić czy wszystkie żarówki świecą i wymienić te, które się przepaliły. Ostatni element to sprawdzenie składu spalin, za pomocą specjalnego urządzenia zwanego analizatorem. Dzięki temu ustalona zostanie sprawność katalizatora, a także prawidłowość spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrach naszego silnika. Na końcu diagnosta sprawdza jeszcze czy światła mijania ustawione są na odpowiedniej wysokości. Właśnie tak wyglądają przeglądy Poznań jest miastem, gdzie takie usługi pełni wiele profesjonalnych firm, zatem jest to idealne miejsce do sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 13 =