Zalety prześcieradła z gumką.

Sen kojarzy się przyjemnie każdemu z nas. Jest czasem odpoczynku, marzeń, regeneracji. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego jak ważne jest nie tylko samo łóżko – które powinno być wygodne i komfortowe, a dodatkowo mieć stabilną konstrukcję – ale również pościel, jakiej używamy. Powinna być ona z jednej strony praktyczna, wygodna oraz wykonana z dobrej jakości materiału, natomiast z drugiej – ciesząca oko.

W ostatnim czasie furorę na rynku tekstyliów sypialnianych robią prześcieradła z gumką. Są nie tylko wygodne w zakładaniu, ale również nie zsuwają się nawet, gdy wielokrotnie w noc przewracamy się z boku na bok. Gumka sprawia, że prześcieradło pozostaje na swoim miejscu, a my nie budzimy się na „gołym” łóżku. Prześcieradła z gumką bardzo dobrze sprawdzą się tak samo dobrze w przypadku dużych łóżek dla dorosłych, jak również mniejszych łóżeczek. Co istotne – występują w różnych kolorach – od klasycznej bieli, przez neutralne popiele, czy beże, do zdecydowanych czerwieni, zieleni, turkusów czy nawet czerni. Tego rodzaju tekstylia możemy znaleźć jako wytworzone z frotte, poliestru, czy bawełny, w praktycznie każdym rozmiarze.

Najbardziej popularne jest prześcieradło bawełniane 160×200 cm jako, iż stworzone jest z oddychającego, przyjemnego dla skóry materiału (i to właśnie ten materiał jest najlepszy w sypialni), przy tym rozmiar ten jest najczęściej spotykanym przy dwuosobowych łózkach. Jeśli posiadamy mniejsze posłanie – z pewnością lepiej kupić rozmiar dopasowany do niego, podobnie zresztą jak przy rozmiarze większym. Odpowiedni dobór wielkości sprawi, gumka będzie odpowiednio sprawować swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *