Jaki dywan wybrać dla alergika?

Większość osób nie wyobraża sobie domu bez dywanów, ponieważ są one wspaniałymi elementami dekoracyjnymi, które w znacznym stopniu wzbogacają wystrój wnętrz. Niestety ogromny problem z ich zakupem często mają alergicy – wiele tego rodzaju wyrobów łatwo bowiem zbiera kurz, pyłki oraz sierść zwierząt. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest wybór modeli wykonanych wyłącznie z materiałów syntetycznych. Można je znaleźć na https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany/28.

Zwracajmy uwagę głównie na materiał 

Osoby będące alergikami przy wyborze dywanów do mieszkania powinny kierować się przede wszystkim materiałem, z którego zostały one wykonane. Zaleca się unikanie egzemplarzy z włókien naturalnych, takich jak choćby wełna oraz jedwab. Wynika to z faktu, że grube tkaniny są ulubionym miejscem gromadzenia się szkodliwych roztoczy. Znacznie bardziej bezpieczne są natomiast dywany z tkanin syntetycznych, wykazujących właściwości antyelektrostatyczne – mowa tutaj w szczególności o produktach z akrylu, juty, wiskozy, polipropylenu i poliestru. Charakteryzują się one wysoką trwałością, wystarczającą miękkością i atrakcyjnym wyglądem, a jednocześnie są odporne na wszelkie zabrudzenia i działanie bakterii czy grzybów.

Drugim istotnym parametrem jest długość włosia. Nie jest wskazane kupowanie dywanów ze zbyt długim i gęstym, ponieważ niezwykle trudno utrzymać je w należytej czystości. Najlepiej sprawdzi się model z włosiem tkanym na płasko o długości maksymalnie 0,5 cm. Jeśli jednak koniecznie zależy nam na runie o dużej gęstości, to zdecydujmy się na nowoczesny dywan stworzony w technologii heat set (alternatywa dla wyrobów wełnianych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *