Zalety ceglanej elewacji

Ceglana elewacja doskonale wpisuje się w każdą aranżację i styl. Budynek z takimi ścianami wydaje się solidny oraz trwały, a przede wszystkim nie wymagają one specjalnej pielęgnacji, aby przez wiele lat wyglądały doskonale. Cegły są bardzo odporne na wodę oraz wytrzymałe, dzięki czemu wykonana z ich elewacja jest praktycznie niezniszczalna.

Dlaczego warto zdecydować się na ceglaną elewację?

Cegła doskonale akumuluje ciepło i utrzymuje je przez długi czas, dzięki czemu we wnętrzu budynku jest ciepło jeszcze przez długi czas po wyłączeniu ogrzewania. Dodatkowo dzięki dużej akumulacyjności cieplnej podczas dużych upałów w środku panuje przyjemny chłód. Inną niewątpliwą zaletą ceglanej elewacji jest jej świetny wygląd. Daje ona duże możliwości aranżacyjne, ponieważ można wybierać w różnych kolorach cegły, chociaż najbardziej klasyczna jest wersja licowa przypominająca starodawne mury.

Stara cegła bardzo dobrze komponuje się z takimi materiałami, jak beton czy drewno. Taka elewacja praktycznie w ogóle się nie brudzi. Nie wymaga pracochłonnej i kosztownej konserwacji. Nie wnika w nią ani kurz, ani brud. Cegła jest wytwarzana z naturalnych surowców, dzięki czemu zapewnia zdrowy i naturalny mikroklimat całego budynku. Jest także bardzo odporna na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. W jej głąb nie wnika woda, dzięki czemu w jej wnętrzu nie rozwijają się grzyby. Nie straszna jest jej także korozja oraz działanie czynników chemicznych, takich jak np. kwasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *