Zalety ceglanej elewacji

Ceglana elewacja doskonale wpisuje się w każdą aranżację i styl. Budynek z takimi ścianami wydaje się solidny oraz trwały, a przede wszystkim nie wymagają one specjalnej pielęgnacji, aby przez wiele lat wyglądały doskonale. Cegły są bardzo odporne na wodę oraz wytrzymałe, dzięki czemu wykonana z ich elewacja jest praktycznie niezniszczalna.

Dlaczego warto zdecydować się na ceglaną elewację?

Cegła doskonale akumuluje ciepło i utrzymuje je przez długi czas, dzięki czemu we wnętrzu budynku jest ciepło jeszcze przez długi czas po wyłączeniu ogrzewania. Dodatkowo dzięki dużej akumulacyjności cieplnej podczas dużych upałów w środku panuje przyjemny chłód. Inną niewątpliwą zaletą ceglanej elewacji jest jej świetny wygląd. Daje ona duże możliwości aranżacyjne, ponieważ można wybierać w różnych kolorach cegły, chociaż najbardziej klasyczna jest wersja licowa przypominająca starodawne mury.

Stara cegła bardzo dobrze komponuje się z takimi materiałami, jak beton czy drewno. Taka elewacja praktycznie w ogóle się nie brudzi. Nie wymaga pracochłonnej i kosztownej konserwacji. Nie wnika w nią ani kurz, ani brud. Cegła jest wytwarzana z naturalnych surowców, dzięki czemu zapewnia zdrowy i naturalny mikroklimat całego budynku. Jest także bardzo odporna na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzenia mechaniczne. W jej głąb nie wnika woda, dzięki czemu w jej wnętrzu nie rozwijają się grzyby. Nie straszna jest jej także korozja oraz działanie czynników chemicznych, takich jak np. kwasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − dwa =