Wiele osób, które miały pecha uczestniczyć w zdarzeniu lub wypadku drogowym nie wie co dalej zrobić z rozbitym pojazdem. Zasada postępowania jest prosta, jeśli przywrócenie sprawności technicznej przewyższa wartość pojazdu lub jest subiektywnie nieopłacalne, musimy się go pozbyć. Jaki sposób będzie najkorzystniejszy?
Jeśli uszkodzenia są naprawdę poważne, a samochód został na dobre unieruchomiony, jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się oddanie go na złom. Nikt przecież nie kupi od nas wraku. Zezłomowanie jednak nie zwraca uwagi na rok produkcji pojazdu czy części, które jeszcze mają jakąś wartość. Za samochód dostaniemy tylko równowartość ceny złomu. Dobrym pomysłem na wyjście z takiej sytuacji obronną ręką może być skup samochodów w Poznaniu działa wiele przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą aut na rynku wtórnym. Niektóre z nich poszerzają też swoją działalność o sprzedaż używanych części i elementów karoserii.
Jeśli znajdziemy taki skup, prawdopodobnie odkupi on od nas samochód, nawet taki przypominający bardziej zgniecioną puszkę po napoju niż auto. Uzyskamy przy tym nawet kilkukrotnie wyższą cenę niż przy kasacji, nie będziemy też musieli zajmować się procedurą wyrejestrowania i nie stracimy czasu na stanie w kolejkach w urzędzie komunikacji. Warto rozważyć taką alternatywę, jeśli stoi przed nami zakup nowego pojazdu, liczy się przecież odzyskanie każdego grosza.
Przyczyna jest bardzo prosta. Nawet jeśli samochód dachował i nie nadaje się do już do niczego, wciąż może mieć w sobie wartościowe części. Samodzielne dostanie się do nich jest praktycznie niemożliwe, nawet jeśli dysponowalibyśmy odpowiednim sprzętem, zajęłoby to zdecydowanie za dużo czasu. Nie wiedzielibyśmy też do końca czego szukać. Wyspecjalizowany warsztat w mgnieniu oka dostanie się do serca wraku i wyłuska z niego wszystko to, co ma jeszcze jakąś wartość. Jest to więc obopólna korzyść, my odzyskamy trochę pieniędzy i zaoszczędzimy czas, a skup zrobi na swojej działalności.
Lepiej zezłomować