Węzeł cieplny dwufunkcyjny – czym się charakteryzuje?

Dwufunkcyjny wymiennik ciepła to specjalny rodzaj wymiennika ciepła, który może wykonywać dwa zadania jednocześnie. Jest on stosowany w różnych dziedzinach, takich jak elektrownie, przetwarzanie chemiczne, produkcja ropy i gazu itp.

Dwufunkcyjny wymiennik ciepła – czym się charakteryzuje?

Po pierwsze, dwufunkcyjny wymiennik ciepła ma dwie funkcje: jedną jest przekazywanie ciepła, drugą jest chłodzenie. Na przykład może być zainstalowany w klimatyzatorze, aby schłodzić temperaturę powietrza wewnętrznego poprzez przeniesienie ciepła z powietrza wewnętrznego do powietrza zewnętrznego; Może być również zainstalowany w lodówce, aby przenieść ciepło z żywności przechowywanej w niskiej temperaturze do powietrza zewnętrznego. Zainteresowani mogą zajrzeć na stronę https://zutec.com.pl/wezel-cieplny-dwufunkcyjny/.

Po drugie, dwufunkcyjny wymiennik ciepła ma dwa tryby pracy: jeden to tryb naturalnej konwekcji; inny to tryb wymuszonej konwekcji. Aby utrzymać dobrą wydajność sterowania, należy go zaprojektować z pewną wielkością wewnętrznego oporu przepływu, aby nie było nagłego wzrostu lub spadku temperatury wewnętrznej podczas korzystania z trybu ogrzewania lub trybu chłodzenia z wymuszoną konwekcją. Wreszcie, zasada działania dwufunkcyjnego wymiennika ciepła jest następująca: Gorące powietrze wchodzi do urządzenia przez jedną stronę i przepływa wzdłuż jego powierzchni bez zmiany kierunku. Zimne powietrze wchodzi do urządzenia przez drugą stronę i przepływa wzdłuż jego powierzchni bez zmiany kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − osiem =