W jakim celu montuje się lustra drogowe?

Drogi w Polsce wciąż nie są tak bezpieczne, jak byśmy chcieli. Czasami wynika to z zaniedbań bądź braku tras szybkiego ruchu w okolicy. Wiele jest jednak miejsc, gdzie samo ukształtowanie terenu bądź układ budynków wokół dróg stanowi problem. Sprawdzamy w jaki sposób można polepszyć bezpieczeństwo w takich miejscach.

Polepszenie widoczności

Poprawa bezpieczeństwa to przede wszystkim zwiększenie widoczności na skrzyżowaniach, dla wyjeżdżających z drogi podporządkowanej lub spod znaku STOP. Można do tego celu wykorzystać lustra drogowe. Na stronie https://hurtownia-drogowa.com.pl/17-lustra-drogowe można dowiedzieć się więcej na ich temat. Konstrukcja lustra, które jest wypukłe, tworzy charakterystyczny efekt rybiego oka. Dzięki temu pole widzenia jest bardzo duże.

Ocena zagrożeń

Lustro drogowe nie tylko pozwala dojrzeć pojazdy zbliżające się do nas drogą główną. Umożliwia także ocenę prędkości z jaką się poruszają. Ma to znaczenie zwłaszcza w tych miejscach, gdzie ruch jest duży i wyjeżdżając trzeba wykorzystywać każdą lukę między pojazdami. Lustra sprawdzą się też doskonale poza skrzyżowaniami, tam gdzie wyjazd na drogę z posesji mógłby być niebezpieczny. Tyczy się to również wyjazdu z parkingów, stref zamieszkania, stref ruchu itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =