Czy odrestaurowanie auta jest opłacalne?

Wśród miłośników motoryzacji panuje moda na odrestaurowywanie starych, zabytkowych pojazdów. Daje to bowiem ogromną satysfakcję, a niekiedy też pozwala uzyskać całkiem spory zarobek. Oczywiście doprowadzenie zniszczonego auta do dobrego stanu nie jest łatwym zadaniem i zajmuje zazwyczaj mnóstwo czasu. Niezbędne jest m.in. odwiedzenie takiego miejsca jak profesjonalny sklep z częściami samochodowymi, gdzie można się zaopatrzyć w zamienne elementy konstrukcyjne. 

Renowacja to prosty sposób na posiadanie stylowego pojazdu

Odrestaurowywaniem zabytkowych oraz kolekcjonerskich samochodów zajmują się specjalistyczne firmy, dysponujące odpowiednimi materiałami, narzędziami oraz wiedzą. Przeprowadzanie tego procesu na własną rękę nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie mamy wówczas pewności, że po wykonaniu prac auto zwiększy swoją wartość. Przebieg renowacji jest skomplikowany i obejmuje kilka etapów.

Pierwszym z nich jest zawsze precyzyjny demontaż samochodu w celu zweryfikowania, jakie elementy wymagają naprawy albo odświeżenia, a jakie trzeba wymienić na nowe. Pamiętajmy o tym, że części powinny być oryginalne, ewentualnie stworzone zgodnie z technologią obowiązującą w okresie produkcji pojazdu, bo w znacznym stopniu podnosi to wartość finalną odnowionej maszyny.

Następnym krokiem jest ponowne złożenie konstrukcji i przystąpienie do prac wykończeniowych, polegających na zadbaniu zarówno o karoserię, jak i elementy drewniane czy tapicerkę. Dodajmy, że pielęgnacji wymagają również znaczki samochodowe znajdujące się na przedniej masce (w razie zniszczenia należy je wymienić na podobny model kupiony na aukcji w internecie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *