Uzupełnianie poziomu elektrolitu w akumulatorze – krótki poradnik krok po kroku; czego należy się wystrzegać; na co zwracać uwagę?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uzupełnianie poziomu elektrolitu w akumulatorze – krótki poradnik krok po kroku; czego należy się wystrzegać; na co zwracać uwagę?

O różnych częściach naszego samochodu przypominamy sobie zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy zaczynają wykazywać jakieś problemy. O poziom elektrolitu warto dbać na bieżąco, co powinno oszczędzić nam zepsutych nerwów w sytuacjach nagłej awarii. Na co zwracać uwagę i w jaki sposób uzupełnić poziom elektrolitu? Odpowiedź na to pytanie widnieje poniżej.

 

Co prowadzi do spadku poziomu elektrolitu?

Większość akumulatorów, w tym na przykład akumulatorów Plus, wyczerpują swój elektrolit z tych samych powodów. Najczęściej przyczyną jest wysoka temperatura otoczenia. W szczególności, jeśli samochód był często używany w trakcie upałów. Woda potrafi bardzo szybko wyparować z elektrolitu, co jednocześnie prowadzi do zmniejszenia jego objętości. Jeśli poziom elektrolitu w naszym akumulatorze spadnie do zbyt niskiego pułapu, grozić to może zasiarczeniem go, a w konsekwencji możemy szybko zauważyć spadek jego skuteczności. Niewykluczone, że może dojść do jego całkowitego zamarcia.

 

Uzupełnianie elektrolitu

Na problem z parowaniem wody jest tylko jedno, bardzo proste rozwiązanie – dolanie jej więcej. Koniecznie musi to być woda destylowana. Nie należy próbować eksperymentów z dolewaniem innego rodzaju płynów. W większości akumulatorów jest to bardzo proste. Wystarczy odkręcić korki, sprawdzić na miarce aktualny poziom elektrolitu i dolać odpowiednią ilość wody. Nie dotyczy to wszystkich urządzeń. Niektórzy na pewno będą się zastanawiać jak dolać wody do akumulatora Varta Blue Dynamic. Tego rodzaju urządzenia należą do akumulatorów bezobsługowych co oznacza, że w ogóle nie wymagają one ręcznego uzupełniania elektrolitu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego wulkanizacja jest tak skuteczna?
Dlaczego wulkanizacja jest tak skuteczna?
Wulkanizacja to proces podgrzewania kauczuku naturalnego do temperatury 140°C – 160°C i stosowania nacisku, zwykle w postaci rolek, przez około […]
Jak wybrać wygodne obuwie do noszenia na co dzień?
Jak wybrać wygodne obuwie do noszenia na co dzień?
Modne, wygodne i atrakcyjne obuwie damskie, które będzie doskonale harmonizować z większością kobiecych stylizacji odzieżowych to marzenie niejednej przedstawicielki płci […]
Jakie zwierzęta można adoptować ze schroniska?
Jakie zwierzęta można adoptować ze schroniska?
Do schronisk trafiają różne zwierzęta. Jak można się domyślić, najczęściej są to psy oraz koty. Te pierwsze częściej wracają do […]
Ostatnie wpisy