Najlepszy sposób na usuwanie makijażu permanentnego brwi

Usuwanie makijażu permanentnego brwi jest niezwykle trudnym zabiegiem, dlatego warto zadbać o to, by został on wykonany odpowiednio. Jeśli nie zrobisz tego prawidłowo, możesz uszkodzić skórę lub sprawić, że powstaną na niej nierówne plamy. Powinieneś więc zadbać o to, by podczas zabiegu zastosowane zostały właściwe produkty i narzędzia, aby uniknąć wystąpienia podrażnień lub infekcji.

Makijaż permanentny może być usuwany na wiele sposobów, w zależności od rodzaju użytego pigmentu. Najlepszym sposobem na usunięcie makijażu permanentnego jest użycie lasera, ale może to być kosztowne i czasochłonne. Niemniej jednak jest to najbardziej zalecana metoda.

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Metoda usuwania makijażu permanentnego za pomocą lasera wykorzystuje fale świetlne o wysokiej intensywności do rozbicia cząstek pigmentu na bardzo drobne fragmenty, które są następnie wchłaniane przez układ limfatyczny organizmu. Nie jest to bolesne, ponieważ nie usuwa się tkanki; zamiast tego laser po prostu rozbija istniejącą tkankę, aż z czasem zniknie. Zabieg może trwać od 30 minut do dwóch godzin, w zależności od wielkości obszaru, który wymaga usunięcia. Do całkowitego usunięcia znajdującego się w skórze pigmentu konieczna jest seria zabiegów. Można oczekiwać, że zabiegi będą wykonywane od trzech razy w tygodniu przez cztery tygodnie do siedmiu razy w tygodniu, w zależności od indywidualnego przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + siedem =