Ombre na paznokciach hybrydowych – jak je wykonać?

Istnieje wiele metod stylizacji paznokci. Niektóre kobiety preferują jednolity lakier, a inne lubią bardziej fantazyjny i efektowny manicure. Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych metod stylizacji jest ombre. Co to takiego? Ombre to połączenie ze sobą dwóch lub więcej kolorów z łagodnymi przejściami pomiędzy każdym z nich. Na paznokciach wygląda wręcz fenomenalnie! To subtelne, lecz niebanalne zdobienie na pewno zwróci uwagę otoczenia i wywoła efekt wow. Jeśli chodzi o paznokcie hybrydowe ombre nie jest trudne do wykonania. Można je osiągnąć przy użyciu specjalnego pędzelka bądź gąbeczki.

Manicure ombre krok po kroku

Niezależnie od tego, czy posługujemy się gąbeczką, czy też pędzelkiem, kroki do uzyskania ombre są praktycznie takie same. Najpierw pokrywamy cały paznokciem lakierem bazowym, czyli najjaśniejszym kolorem z wybranej gamy. Utwardzamy w lampie LED. Następnie na gąbeczkę lub pędzel nabieramy odrobinę ciemniejszego lakieru i delikatnie stemplujemy paznokieć. Kolor nakładamy mniej więcej do połowy paznokcia, po czym utwardzamy w lampie.

Jeśli chcemy uzyskać więcej barw na paznokciach, możemy sięgnąć po kolejny kolor i w ten sam sposób zaaplikować go nieco wyżej od poprzedniego. Niezwykle ważne jest to, by wykonywać delikatne ruchy stemplujące. Przejścia między poszczególnymi kolorami muszą być niemal niewidoczne, miękkie. Wtedy osiągniemy najlepszy efekt. Po zakończeniu aplikowania kolorów całe paznokcie pokrywamy topem i ponownie utrwalamy w lampie. Gotowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 15 =