Jak ubiór skompletować w razie powrotu mrozu?

Pogoda coraz bardziej zaskakuje. Niestety nawet wychodząc rano z domu przy pięknej aurze, można wracać już w deszczu, a nawet w opadach śniegu. Mimo, że na wiosnę powinno robić się coraz cieplej, to wcale nie mamy pewności, że tak będzie. Zdarzało się już wielokrotnie, że zima zaatakowała znienacka, a nawet, że na Majówkę spadł śnieg. Dlatego nadal warto być przygotowanym na to, że mróz może jeszcze wrócić.

Co warto trzymać na wierzchu w szafie?

Przede wszystkim, gdy nagle pogoda zmieni się na chłodniejszą dobrze jest wrócić do noszenia odpowiedniej kurtki i czapki. Oczywiście wiosną takie warunki będą tylko przejściowe, dlatego niekoniecznie musimy trzymać całą zimową odzież w przedpokoju. Z powodzeniem wystarczy nam jedna cieplejsza para butów, kurtka chroniąca przed chłodem i zmiennymi warunkami atmosferycznymi, oraz Beanie, czyli lekka i zgrabna czapka, która ochroni głowę. Przydać się może też chusta czy szalik, które gdy zrobi nam się ciepło można łatwo zdjąć i schować. Najlepiej jest więc ubierać się po prostu na cebulkę, ponieważ kiedy w ciągu dnia temperatura wzrośnie i będzie nam cieplej, będziemy mogli zdjąć część odzienia.

Ważne jest też co ubierzemy pod spód. Zawsze dobrze jest mieć ciepłe, zimowe skarpety, takie jak choćby ze strony https://kabak.com.pl/kategoria/zimowe-cieple-skarpety. Można je nosić nawet po domu zamiast kapci, ale przede wszystkim przydadzą się, gdy temperatura na dworze spadnie, a my schowaliśmy już zimowe buty. Wtedy dobre skarpety uchronią nas przed marznięciem w stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 16 =