Panele fotowoltaiczne – dlaczego warto w nie inwestować?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ogromną popularność zyskała w Polsce fotowoltaika. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że ów system dostarcza całkowicie darmowy prąd niezbędny zarówno do zasilania sprzętów RTV i AGD, jak i oświetlania obiektu mieszkalnego (gwarancja niskich rachunków). Poza tym jego eksploatacja przyczynia się bezpośrednio do ochrony środowiska naturalnego. W projektowaniu oraz montażu wysokiej klasy paneli fotowoltaicznych specjalizuje się m.in. firma Sunvol.

Oszczędność pieniędzy to nie jedyna korzyść

Standardowa instalacja fotowoltaiczna pozwala pozyskać w skali roku tyle energii elektrycznej, że bez problemu zaspokaja ona zapotrzebowanie domu nawet w 90%. Użytkownik uniezależnia się zatem od zakładu energetycznego i ponosi niemal wyłącznie koszty stałe, które wynoszą zazwyczaj 200-400 zł. Jakby tego było mało, wszelkie nadwyżki prądu mogą być z powodzeniem kumulowane w specjalnym akumulatorze, ewentualnie sprzedawane do sieci.

Niezwykle istotną zaletą fotowoltaiki jest ponadto jej ekologiczny charakter. W trakcie działania nie emituje bowiem do atmosfery absolutnie żadnych szkodliwych substancji, pracuje wyjątkowo cicho i daje możliwość rezygnacji z tradycyjnego ogrzewania węglowego czy gazowego. Odgrywa zatem ważną rolę w walce z globalnym ociepleniem oraz zanieczyszczeniem klimatu. Pozostałe wartościowe atuty omawianego rozwiązania to m.in.:

  • ponadprzeciętna żywotność – około 25-30 lat
  • znaczny wzrost wartości nieruchomości, na której zainstalowane są panele – odnawialne źródła energii cieszą się dużym zainteresowaniem
  • bezawaryjne funkcjonowanie
  • konserwacja ograniczona do niezbędnego minimum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =