Baterie do łazienki – czym kierować się w ich wyborze?

Wybór armatury do łazienki nie jest zadaniem łatwym, ponieważ sam wygląd poszczególnych elementów to nie jedyne kryterium, jakie należy brać pod uwagę. Ogromne znaczenie ma również ich funkcjonalność. Dotyczy to w szczególności baterii, które powinny być wykonane z solidnych materiałów i posiadać szereg dodatkowych rozwiązań. Ostatnio dużym zainteresowaniem klientów cieszą się baterie podtynkowe Grohe, gdyż prezentują się estetycznie, są odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu.

Wygląd to zdecydowanie nie wszystko

Testując różne baterie łazienkowe, zwracajmy uwagę przede wszystkim na to, czy uchwyt dobrze leży w dłoni – chodzi głównie o jego ergonomiczność. Wybierajmy produkty stosunkowo ciężkie, ponieważ mamy wówczas większą pewność, że zostały zrobione z wytrzymałego materiału. Jeśli nie przepadamy za zbyt częstym sprzątaniem, koniecznie unikajmy modeli chromowanych – widać na nich bowiem każdą jedną kroplę wody.

W takiej sytuacji zdecydujmy się raczej na wersję pokrytą farbą ceramiczną. Szukajmy przy tym wyrobów renomowanych producentów, bo w większości przypadków odznaczają się wysoką jakością wykonania i trwałością. Na uwagę zasługują m.in. baterie Grohe, niemieckiej marki działającej na rynku od przeszło 80 lat. Inne elementy, na które warto zwracać uwagę, to m.in.:

– sposób montażu – wyróżniamy baterie stojące i ścienne; najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się modele ścienne podtynkowe

– klasa przepływu – optymalne są produkty o klasie A+, gdyż pozwalają zużywać jedynie 5 litrów wody na minutę (ekologiczność i oszczędność pieniędzy)

– dodatkowe rozwiązania – perlator (napowietrzacz wody), ogranicznik przepływu, termostat (kontrola temperatury)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *