Na jakie style dzielimy sztukę malarską?
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na jakie style dzielimy sztukę malarską?

Malarstwo jest jedną z najstarszych i najważniejszych form ludzkiej ekspresji artystycznej. Jest to niezwykle wszechstronna forma sztuki, która była praktykowana w wielu kulturach na przestrzeni dziejów.

Istnieje wiele różnych stylów malarskich, które istnieją. Niektóre z tych stylów to:

Realizm

Realizm to styl malarstwa, który stara się realistycznie przedstawić zjawiska wizualne. Realizm jest również ruchem, co oznacza, że ma określony okres i grupę artystów, którzy działają w jego ramach. Malarze realistyczni używają różnych mediów, w tym olejów i akryli.

Impresjonizm

Impresjonizm był ruchem artystycznym we Francji w latach 1874-1886, którego celem było uchwycenie ulotnych efektów światła w świecie przyrody poprzez przedstawianie scen w dużej skali (zwykle pejzaże) lub obiektów w zbliżeniu (zwykle portrety).

Surrealizm

Surrealizm to ruch artystyczny wykorzystujący spontaniczne, automatyczne lub podświadome środki do tworzenia prac pod wpływem snów, wizjonerskich doświadczeń i monologu wewnętrznego, zamiast podążania za racjonalnymi wytycznymi opartymi na zewnętrznej rzeczywistości. Surrealizm to próba wyrażenia prawdziwego, intymnego znaczenia rzeczy. Jest to chęć ujawnienia innym tego, co się do nich czuje i co oni czują do nas samych.

Ekspresjonizm

Ekspresjonizm był ruchem artystycznym, który powstał w Niemczech na początku XX wieku jako część próby odrzucenia tego, co wielu artystów uważało za burżuazyjne społeczeństwo i stworzenia nowego rodzaju sztuki opartej na wewnętrznych emocjach i osobistej wolności od tradycyjnych wartości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czerwone wino – jakie ma właściwości prozdrowotne?
Czerwone wino – jakie ma właściwości prozdrowotne?
Czerwone wino jest popularnym napojem od tysięcy lat. Jego korzyści zdrowotne są liczne i obejmują ochronę przed chorobami serca, rakiem, […]
Skąd pozyskać części do samochodu?
Skąd pozyskać części do samochodu?
Osoby użytkujące na co dzień samochód osobowy doskonale wiedzą, że nie jest to maszyna niezawodna. Ze względu na intensywną eksploatację […]
Budowa domu – jakie wymagania musi spełnić system grzewczy?
Budowa domu – jakie wymagania musi spełnić system grzewczy?
Przy wyborze systemu ogrzewania w domu, należy uwzględnić czy dysponujemy dodatkowym pomieszczeniem na zainstalowanie urządzenia grzewczego. Niektóre rodzaje pomp ciepła […]
Ostatnie wpisy