Odchudzanie ultradźwiękami – czy to możliwe?

Liposukcja ultradźwiękowa to nowa technika, która została opracowana w celu umożliwienia organizmowi stopienia tłuszczu, bez żadnych operacji czy nacięć. Mówi się, że ten nowy sposób usuwania tłuszczu jest bezpieczniejszy, skuteczniejszy i szybszy niż jakakolwiek inna dostępna obecnie metoda.

Co to jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa to niechirurgiczna technika, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do upłynniania i usuwania nadmiaru tłuszczu z takich obszarów ciała jak uda, pośladki, biodra, brzuch i boczki (love handles). Zabieg jest bezbolesny i nie ma żadnych nacięć. Możesz się na niego umówić na stronie https://proderma-clinique.pl/liposukcja-ultradzwiekowa.

Urządzenie ultradźwiękowe wygląda jak różdżka i emituje fale dźwiękowe, podobne do tych używanych do obrazowania medycznego, takich jak promieniowanie rentgenowskie lub tomografia komputerowa. Fale dźwiękowe powodują wibracje, które upłynniają komórki tłuszczowe, dzięki czemu można je odessać za pomocą małych rurek wprowadzonych do skóry przez niewielkie nacięcia w leczonym obszarze.

Jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

Zabieg polega na ukierunkowaniu kieszeni tłuszczowych za pomocą impulsów fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które rozbijają wiązania między cząsteczkami trójglicerydów (tłuszczu) w pojedynczej komórce tłuszczowej, powodując uwolnienie jej zawartości do otaczającej tkanki, gdzie może być ona usunięta za pomocą rurek drenażowych wprowadzonych przez małe nacięcia w obszarze poddawanym zabiegowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =