Rodzaje manekinów sklepowych

Manekiny, to powszechnie znane figury, mające imitować postacie człowieka. Są wykorzystywane do wyeksponowania produktów przemysłowych, a także w sztuce oraz badaniach naukowych. Najczęściej jednak są używane w modzie w celu ekspozycji ubrań w sklepowych witrynach.  W ofercie sklepu internetowego http://emanekiny.pl znajdują się niemal wszystkie rodzaje manekinów wystawowych.

Podstawowy podział

Manekiny wykorzystywane w sklepach dzielą się na trzy najważniejsze kategorie figur:

– naturalne – to najdokładniejsza forma imitacji człowieka. Są wykonane z zachowaniem najmniejszych szczegółów, w taki sposób, aby jak najlepiej odwzorować naturalne ludzkie ciało. 

– abstrakcyjne -wykonane w sposób ogólnikowy. Nie prezentują one dokładnych cech ludzkich. Najczęściej są pozbawione rysów twarzy, makijażu, czy zarysu kształtu klatki piersiowej. Nie są one zatem identyfikowane z żadną z płci. 

– typu Body Forms służą do ekspozycji odzieży skupionej na konkretnej części ciała. Imitują na przykład tors lub nogi. Do Body Forms zaliczają się również manekiny prezentujące postać człowieka w formie headless, czyli pozbawioną głowy. 

Poza głównymi trzema kategoriami, dzielą się również na podkategorie. Wyróżnia się figury męskie oraz kobiece. Istnieje podział również ze względu na kolor skóry, wiek oraz dynamikę pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *