Na co uważać podczas pierwszych spacerów z dzieckiem?

Pierwsze spacery z dzieckiem należą do grupy intensywnych przeżyć, nie tylko dla nas, ale i dla samego malucha. Optymalnie, wspólne wyjście możemy zaplanować już po 2-3 tygodniach od narodzin. Jednakże zwróćmy uwagę na to, że na decyzję powinny wpłynąć aktualne warunki atmosferyczne, pora roku, jak i stan zdrowia dziecka. Jeśli pogoda dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na spacer nawet wcześniej. Jednakże, za każdym razem pamiętać musimy o zapewnieniu naszemu maluchowi odpowiedniej ochrony.

Odzież dla dziecka oraz wygodny transport

Pierwsze spacery powinny liczyć sobie około 15-20 minut, ale wraz z przyzwyczajeniem się do nich dziecka, czas ten progresywnie będzie można wydłużać. Przed wyjściem ubierzmy malucha odpowiednio do temperatury panującej na zewnątrz. Nie nakładajmy na niego zbyt dużo warstw — nasza pociecha powinna przede wszystkim móc swobodnie poruszać się w ubraniu wierzchnim oraz mieć zapewnioną właściwą wentylację ciała. Nigdy nie zapominajmy również o nakryciu głowy. Nie mniej istotne są i wózki spacerowe. To one zapewnią nam i dziecku komfort w trakcie spacerowania, co zachęci nas do częstszego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Przy wyborze wózka, dobrze jest postawić na odrobinę większy, który posiadać będzie dodatkowe miejsce na przechowanie niektórych akcesoriów. Ułatwi nam to poruszanie się oraz zwiększy mobilność. W kieszeniach wózka lub na jego spodzie możemy położyć drobne zakupy, jedzenie dla dziecka czy też zabawki. Te umilą mu podróż i pozwolą się skupić, dzięki czemu pierwsze wyjścia nie będą tak stresujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *