Wygoda i bezpieczeństwo na górskim szlaku

Planując wycieczkę na górskie szlaki, trzeba przede wszystkim wyposażyć się w niezbędne akcesoria, dzięki którym wędrówka będzie bezpieczna i przyjemna. Wymagające warunki w górach wiążą się z koniecznością przestrzegania zasad, które mogą uratować zdrowie i życie. Trzeba bowiem pamiętać, że szlaki z pozoru łatwe i przyjemne podczas gorszej pogody mogą okazać się śliskie i niebezpieczne. 

Jak przygotować się na wyprawę w góry?

Do plecaka należy włożyć wyłącznie niezbędne rzeczy, aby nie obciążać go niepotrzebnie. Wybierając się na dłuższy szlak podczas deszczowej pogody ,warto zapakować dodatkowe buty i ubranie na przebranie w razie przemoczenia. Nie można zapomnieć także o odpowiedniej ilości wody i przekąsek, które pomogą ugasić pragnienie i dodać energii. W plecaku powinna znaleźć się także mapa, ponieważ w wyższych partiach gór może występować problem z zasięgiem.

W wyborze ubrania oraz obuwia trzeba przede wszystkim kierować się aktualnymi warunkami i porą roku. Jesienią i zimą najważniejsze jest zapewnienie właściwej termoizolacji, aby uchronić się przed wyziębieniem. W lecie warto zadbać przede wszystkim o swój komfort, aby podczas dużych upałów ubranie gwarantowało dobry przepływ powietrza. Obuwie musi być posiadać elastyczną i trwałą podeszwę, która zapewni stabilność i uchroni przed kamieniami i innymi przedmiotami, które można spotkać na szlaku. Warto zapoznać się z właściwościami, które posiadają buty podejściowe Salewa. Dzięki nim wędrówka po nawet najbardziej wymagających szlakach będzie przyjemna. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *