Łapacz snów – dodatek do różnych wnętrz

Jednym z coraz chętniej wybieranych dodatków do domu lub mieszkania jest tzw. łapacz snów. To nic innego jak indiański amulet (pochodzi z Ameryki Północnej), który według tradycyjnych wierzeń posiada właściwości magiczne. Jego podstawowym zadaniem jest ochrona przed koszmarami, a tym samym zapewnienie spokojnego i w pełni komfortowego snu. Mnóstwo atrakcyjnych wizualnie i pieczołowicie wykonanych łapaczy można znaleźć na https://moimili.net/collections/lapacze-snow.

Przebywanie w domu może być jeszcze przyjemniejsze

Standardowy łapacz snów to wisząca ozdoba składająca się ze specjalnej sieci utkanej na okręgu, a także swobodnie zwisających z niej piórek, wstążek, rzemyków czy rozmaitych paciorków. Zgodnie z indiańskimi wierzeniami siateczka filtruje koszmarne sny (przepuszczając jednocześnie te dobre i zapamiętując je), które następnie spływają po pozostałych elementach i odpływają całkowicie w niebyt. Niektórzy twierdzą nawet, że omawiany amulet chroni przed wszelkim złem przedostającym się do domu przez próg. Dodajmy, że okrągła obręcz jest symbolem zamkniętego kręgu życia i czterech stron świata, a sama siateczka utożsamia jedność w rodzinie.

Oczywiście łapacz pełni też rolę zwykłej ozdoby wzbogacającej walory aranżacyjne wybranych pomieszczeń. Ze względu na swoje rzekome właściwości jest przeznaczony przede wszystkim do powieszenia bezpośrednio nad łóżkiem – w pokojach małych dzieci i sypialniach osób dorosłych. Oprócz tego nierzadko można go zobaczyć na tarasach tuż przy wejściu do domu. Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem rozmiaru, zastosowanych materiałów oraz kolorystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *