Kto powinien skorzystać z tajskiego masażu?

Masaż tajski jest jednym z najpopularniejszych masaży orientalnych. Bardzo często nazywany jest także jogą dla leniwych lub masażem głębokim, ponieważ jego podstawą jest zachowanie balansu między górną, a dolną częścią ciała oraz lewą i prawą stroną. Najczęściej wykonywany jest na podłodze lub dość twardym materacu, a masażysta podczas swojej pracy wykorzystuje nie tylko dłonie, ale także łokcie, a nawet stopy.

Na czym polega masaż tajski?

Ten rodzaj masażu polega przede wszystkim na uciskaniu różnych punktów znajdujących się na całym ciele. Masażysta zajmuje się także odpowiednią stymulacją miejsc, w których znajdują się aorty. Według filozofii wschodu są to bowiem korytarze energetyczne, za pomocą których po ciele człowieka płynie powietrze. Ich masaż zapewnia właściwy przepływ energii w całym organizmie. Podczas wykonywania masażu osoba masowana układana jest w różnych pozycjach zaczerpniętych z jogi, aby dotrzeć do wszystkich tych punktów.

Ten rodzaj masażu polecany jest szczególnie osobom zestresowanym, które cierpią na brak energii oraz prowadzą siedzący tryb życia. Bardzo dobrze sprawdza się także w przypadku osób, które trenują jakiś sport i borykają się z problemem spiętych mięśni. Jest wskazany dla osób cierpiących na powracające bóle głowy i pleców. Może być stosowany jako dodatkowy środek w leczeniu otyłości. Pomaga również poprawić odporność. W Polsce znaleźć można wiele miejsc, które oferują masaż tajski Poznań jest jednym z miast, w którym działają takie salony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 7 =