Jaki wybierać kosmetyki, by nie uczulały?

Skóra skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych to problem coraz większej ilości osób. Wpływ na to ma nasz styl życia, odżywianie i zanieczyszczone środowisko. Jak zadbać o swoje ciało i włosy, tak by nie pogorszyć stanu swojej skóry?

Postaw na prosty i czytelny skład

Dobry kosmetyk nie musi w sobie zawierać dużej ilości składników, im mniej, tym lepiej. Zawarte w kremach, szamponach czy balsamach dodatki często są niepotrzebne i mogą mieć działanie podrażniające. Im krótsza lista zawartych substancji, tym łatwiej zweryfikować, która nam szkodzi. W ofertach sklepów jest bardzo dużo kosmetyków tzw. hipoalergicznych, dedykowanych specjalnie do skóry skłonnej do podrażnień, jednak zanim po nie sięgniemy warto sprawdzić, z czego zostały zrobione.

Wybieraj kosmetyki inspirowane naturą

Większość substancji wykorzystywanych do produkcji preparatów pielęgnujących można pozyskać z natury. Kosmetyki naturalne są zazwyczaj tworzone na bazie wyciągów roślinnych i są wolne od substancji podrażniających takich jak detergenty, parabeny czy barwniki. Oczywiście to, co bez chemii, też może uczulać, ale zazwyczaj łatwiej określić czego powinno się unikać. Nie trzeba mieć też obaw, że nie osiągniemy odpowiedniego efektu, naturalne szampony tak samo skutecznie umyją włosy, jak syntetyczne, a przy okazji są bezpieczniejsze i łagodniejsze.

Podaruj swojej skórze trochę relaksu

Skóra skłonna do podrażnień potrzebuje nie tylko codziennej pielęgnacji. Warto czasem zafundować jej małe spa. Dla skóry twarzy idealne będą maseczki tiande, a dla ciała i włosów – głęboko odżywiające maski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *