Po zakrapianej imprezie bardzo prawdopodobne jest skończenie z kacem. Szybkie odtrucie po alkoholu jest jednym z najlepszych zjawisk jakie może się wydarzyć. Wśród metod walki, od pewnego czasu dostępne są kroplówki na kaca. Jak one działają i czy warto je wypróbować?
Podstawowa wersja kroplówek na kaca zawiera w sobie elektrolity i glukozę, ale można wybrać też bogatszą wersję z witaminami i glutaionem. Ten ostatni przyśpiesza neutralizowanie toksyn, które znajdują się w wątrobie. Poprzez dodanie składników, będących w kroplówce, bezpośrednio do żył w błyskawiczny sposób uzupełnia się brak elektrolitów i glikemii. Do tego nawadnia się organizm i dostarcza innych pożytecznych witamin i minerałów (jeśli oczywiście były obecne w kroplówce). Niezwykle popularność kroplówki na kaca zyskały w Stanach Zjednoczonych. Na ulicach można nawet zobaczyć autobusy, w których podaje się wlewy dożylne ludziom pragnącym odzyskać równowagę w organizmie i pozbyć się kaca po zeszło nocnej imprezie.
Trzeba jednakże zaznaczyć, że zdecydowanie się na kroplówkę na kaca nie daje 100% pewności na uzyskanie pozytywnego rezultatu. W organizmie nadal znajduje się na przykład aldehyd octowy i to ciało same poprzez poddanie go metabolizmowi musi sobie z tym poradzić.
Takiego rodzaju kroplówka jest szczególnie polecana ludziom, którzy pili alkohol w sposób ciągły, liczony nawet w dniach. To właśnie u nich obserwuje się największą utratę elektrolitów, z których głównie składa się kroplówka na kaca.