Dlaczego część zapachów uważa się za typowo damskie?

Perfumy to doskonały dodatek, po który chętnie sięgamy na co dzień. Choć są niewidoczne, potrafią skutecznie dodać nam pewności siebie, poprawić nasze samopoczucie oraz doskonale dopełnić stylizacji. W zależności od charakteru mogą być uwodzicielskie, odświeżające lub energetyzujące. Część zapachów zazwyczaj przywodzi na myśl kobiece perfumy. O jakich aromatach mowa i dlaczego tak się dzieje?

Moc kwiatowych aromatów

W perfumach damskich bardzo często dominuje subtelny aromat. Mogą składać się na niego zarówno słodkie nuty kwiatowe i owocowe, jak i uniwersalne dodatki w postaci wanilii. W świadomości większości osób przywodzą one na myśl delikatność i zwiewność doskonale komponujące się z kobiecością. Kwestią przyzwyczajenia jest to, że różane zapachy kojarzą się z kobietami, natomiast typowo drzewne, z mężczyznami. Równie silnie oddziałują na nas opakowania perfum. Fantazyjne flakony w wyrazistych barwach także sprawiają, że nasza podświadomość podpowiada, że w ich wnętrzu znajdują się typowo damskie zapachy. Tutaj dużą rolę odgrywa kultura, w której zostaliśmy wychowani i stereotypy zakorzenione w naszym umyśle.

Wyjątkowy zapach

Naturalnie, najważniejszym wyznacznikiem, którym powinniśmy kierować się podczas robienia zakupów jest nasz gust. Jeśli podobają się nam perfumy, które są promowane jako produkt zaprojektowany z myślą o przedstawicielach płci przeciwnej – kupmy je! Na naszej skórze rozwiną się równie dobrze i z pewnością wzbudzą zainteresowanie innych. Szeroki wybór rozmaitych zapachów w atrakcyjnych cenach zapewni nam odpowiednia drogeria internetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *