Klimatyzacja w domu – z jakich elementów się składa?
Technika i auto-moto
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja w domu – z jakich elementów się składa?

Klimatyzacja to jeden z najpopularniejszych sposobów na chłodzenie pomieszczeń, mieszkań i domów. Nowoczesne klimatyzatory są bardzo energooszczędne i przyjazne dla środowiska.

System klimatyzacji w Twoim domu składa się z kilku elementów, które współpracują ze sobą, aby zapewnić Twojemu domowi chłodne, komfortowe powietrze, kiedy tego potrzebujesz:

Sprężarka 

Składa się z silnika elektrycznego, który napędza tłok do sprężania czynnika chłodniczego. Sprężony czynnik chłodniczy przechodzi przez zawór regulacyjny, który reguluje ilość czynnika chłodniczego dostającego się do parownika. Silnik sprężarki napędza również zawór rozprężny (lub urządzenie rozprężne), który uwalnia nadmiar ciśnienia z układu.

Skraplacz 

Składa się z rur, przewodów i lameli, w których ciepło jest usuwane z krążącego gazu chłodniczego poprzez przepuszczenie go przez chłodnicę lub lamelowe rurki zanurzone w wodzie lub innym ciekłym czynniku chłodniczym, takim jak olej lub freon.

Parownik 

Zawiera wężownice z rurkami, przez które przechodzi gorące powietrze przenoszone przez dmuchający nad nimi wentylator, co powoduje odparowanie części czynnika chłodniczego powodując efekt chłodzenia powietrza nawiewanego nad nimi.

Filtr powietrza 

Filtr oczyszcza powietrze zanim dotrze ono do jednostek wewnętrznych Twojego domu. Brudne filtry mogą powodować nadmierne gromadzenie się kurzu w cewkach i zmniejszać wydajność energetyczną. Jeśli masz alergie lub astmę, ważne jest, aby regularnie wymieniać filtry (zwykle raz w miesiącu).

Jeśli chcesz skorzystać z kursu montażu klimatyzacji, to w wielu miejscach to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pomóc bliskim wyjść z alkoholizmu?
Jak pomóc bliskim wyjść z alkoholizmu?
Alkoholizm jest kwalifikowany jako choroba przewlekła i nieuleczalna. Brak podjęcia odpowiednich środków zaradczych, zazwyczaj kończy się nie tylko rozbiciem rodziny, […]
Szkodniki w ogrodzie – co musisz wiedzieć?
Szkodniki w ogrodzie – co musisz wiedzieć?
Szkodniki są częstym problemem w ogrodach. Mogą one zniszczyć twoje rośliny i mogą sprawić, że będziesz chory. Szkodnikami mogą być […]
Audyty stron internetowych oferowane w agencjach SEO – Co to jest? Czy warto?
Audyty stron internetowych oferowane w agencjach SEO – Co to jest? Czy warto?
Audyty SEO są usługami, celem których jest stworzenie raportów zawierających szereg wskazówek, zaleceń i uwag dla witryny internetowej, która została […]
Ostatnie wpisy