Jakim środkiem transportu najlepiej się poruszać po mieście?

Poruszanie się po miastach, szczególnie większych, bywa problematyczne. Ciągłe korki, hałas, zanieczyszczenie powietrza i nieustające remonty skutecznie potrafią skomplikować sprawny dojazd prywatnym samochodem lub komunikacją miejską. Znalezienie alternatywy dla pojazdów spalinowych może zarówno skrócić czas dojazdu, jak i znacznie podnieść komfort życia. Jaki środek transportu warto rozważyć w szczególności? 

Rower – modna, tania i ekologiczna opcja na miejskie wyprawy

Przesiadka z auta na dwa kółka staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. I jak się okazuje, słusznie. Jakie korzyści płyną z tej zamiany samochodów na rowery miejskie?

Rower pozwala skutecznie prześlizgnąć się obok korków i remontów oraz znaleźć krótsze i bardziej przystępne trasy z dala od tłocznych ulic. Dodatkowo kosztuje niewiele – wymaga jedynie jednorazowego zakupu i ewentualnych drobnych napraw. Kwota przeznaczona za zakup dobrej jakości roweru miejskiego szybko zwróci się z nawiązką.

Poziom świadomości ekologicznej w społeczeństwie stale wzrasta i jest ona kolejnym powodem masowych przesiadek na rowery w mieście. Rower nie generuje szkodliwych spalin, nie zanieczyszcza środowiska, dzięki czemu pozwala ograniczyć ślad węglowy – zamiana samochodu na rower raz dziennie w ciągu roku redukuje zostawiany przez nas ślad węglowy o nawet pół tony.

Nie ulega wątpliwości, że do zachowania zdrowia konieczna jest choć odrobina ruchu. Jazda na rowerze nie wymaga ani specjalnych umiejętności, ani dużego wysiłku, jednocześnie zapewniając potrzebny dla organizmu wysiłek.

Rower miejski jest z pewnością przedmiotem, w który warto zainwestować – dla siebie, swojego zdrowia, portfela oraz środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 19 =