Kupujemy wyprawkę dla szczeniaka

Zdecydowanie się na szczeniaka wiąże się oczywiście z dużą radością związaną z przybyciem do domu nowego pupila, ale należy się też na to odpowiednio przygotować. Co trzeba kupić na samym początku?

Podstawowe wyposażenie

Warto pamiętać, że artykuły dla psów często można spotkać w dużych supermarketach, więc nie zawsze będziemy musieli odwiedzać specjalistyczne punkty. Może się jednak zdarzyć tak, iż czegoś tam nie znajdziemy lub będziemy poszukiwali lepszej jakości, a wtedy trzeba postawić na sklep zoologiczny (np. ten https://www.doggo.com.pl/), gdzie na pewno odnajdziemy dobry sprzęt i produkty. Kompletowanie wyprawki dla szczeniaka najlepiej rozpocząć od legowiska – jeżeli dana rasa nie rośnie zbyt wielka, to można od razu wybrać takie nieco większe, które posłuży mu także, gdy dorośnie. Jeśli dana rasa rośnie bardzo szybko, to ciężko będzie nam ocenić co będzie potrzebne w przyszłości, więc lepiej wybrać mniejszy kojec. Z innych obowiązkowych elementów konieczne będą szczotka do rozczesywania sierści oraz specjalny szampon, by utrzymywać sierść psa w czystości. Wreszcie uzupełnieniem tej części będą miski – przynajmniej dwie, bowiem oprócz jedzenia piesek powinien mieć również stały dostęp do wody.

Karma

By być w pełni przygotowanym na przybycie nowego domownika trzeba zakupić dla niego pierwszy zapas karmy. Przy jej wyborze należy zwracać uwagę na oznaczenia, bowiem producenci podają dokładnie dla psów w jakim wieku przeznaczony jest dany produkt. Warto też uważać na to, by nie wybrać jedzenia o zbyt dużej zawartości dodatków chemicznych. Oprócz podstawowego pożywienia powinno się dobrać nieco smakołyków, które pomogą w początkowej fazie tresowania zwierzaka i nauczenia go pewnych zasad – przekąski służą wtedy za nagrodę za dobre zachowanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *