Jakie zwierzęta można adoptować ze schroniska?

Do schronisk trafiają różne zwierzęta. Jak można się domyślić, najczęściej są to psy oraz koty. Te pierwsze częściej wracają do swoich właścicieli, w związku z czym kotów jest zdecydowanie więcej. Oprócz tego okazyjnie zdarzają się króliki, szczury domowe czy też chomiki.  Szukając zwierzaka do przygarnięcia, coraz częściej bez problemu znajdziemy wiele galerii ze szczegółowymi zdjęciami i informacjami, które na bieżąco na swoich witrynach zamieszczają schroniska

Koty

Niektóre z nich od urodzenia były bezdomne, inne się zgubiły lub zostały wyrzucone z domu. Są wśród nich zarówno rasowe zwierzaki, jak i cały przekrój dachowców oraz mieszańców. Zdarzają się nawet znaleźć pupila z rodowodem. Wszystkie po przybyciu do porządnej placówki są szczepione, odrobaczone i zaczipowane. Oprócz najmłodszych są też sterylizowane i kastrowane. Świetnym przykładem strony, gdzie można odnaleźć kota jest witryna Poznańskiego schroniska: https://schronisko.com/zwierzeta/koty/Każdy kot został sfotografowany i opisany pod kątem wieku, cech charakterystycznych i charakteru.

Psy

Pomimo tego, że wiele psów psów szybko odnajduje swoich pierwotnych właścicieli, wiele czeka na swój nowy dom. Podobnie jak koty, psy powinny być zaczipowane, odrobaczone, zaszczepione (dodatkowo także na wściekliznę). Tu również znajdziemy przekrój ras i usposobień. Dodatkowo sekcje im poświęcone zazwyczaj dzieli się pod względem wielkości czworonoga, osobną kategorią są też seniorzy. Taki podział znajdziemy w poniższym zestawieniu psów do adopcji: https://schronisko.com/zwierzeta/psy/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *