Jakie powinniśmy wybrać płótno do haftu krzyżykowego?
Wypoczynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie powinniśmy wybrać płótno do haftu krzyżykowego?

Istnieje wiele rodzajów, które możemy rozważyć w przypadku haftu krzyżykowego. Właściwy wybór jest istotny, gdyż każde płótno do haftu krzyżykowego ma swoje charakterystyczne cechy i zastosowania.

Które wybieramy najczęściej?

W tym przypadku wybieramy dedykowane płótno do haftu krzyżykowego, gdyż istnieją rodzaje płótna, które w tym typie haftu zwyczajnie się nie sprawdzą. Najczęściej rozważamy:

  • Len – jeden z najpopularniejszych wyborów do haftu krzyżykowego, ponieważ ma ładną, równą teksturę, która sprawia, że łatwo się z nim pracuje. Ma również mniejszą rozciągliwość niż inne rodzaje tkanin.
  • Aida – kolejny, równie popularny wybór. Występuje w różnych rozmiarach i kolorach. Aida to styl splotu, który ma otwory między nitkami, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, w jaki sposób przeszywać swój projekt. Jest to uwielbiane przez miłośników płótno do haftu krzyżykowego.
  • Evenweave – składa się z równych rzędów poziomych i pionowych nici. Ułatwia to początkujący zorientować się, gdzie umieścić ściegi, ponieważ nie ma dziur, jak w przypadku tkaniny Aida.

Dlaczego lubimy i chcemy haftować?

Jest to leciwe rzemiosło, które było przekazywane przez pokolenia, przede wszystkim kobietom. Lubimy haftować, ponieważ jest to relaksujące i wręcz godne określenia medytacji zajęcie, które pomaga nam skupić się i odpocząć, jednocześnie pobudzając i kształtując umysł.

Daje nam kreatywną wolność i możliwość wyrażenia siebie przy użyciu naszych rąk. Pozwala nam to rozwijać się, a przy tym dobrze bawić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wspomóc dietę sportowca?
Jak wspomóc dietę sportowca?
Preparaty wspomagające ciało i mózg Sportowcy to osoby, które poddają swój organizm intensywnemu wysiłkowi, w celu osiągania jak najlepszych wyników […]
Sposoby na zagospodarowanie terenu wokół nowo wybudowanego domu
Sposoby na zagospodarowanie terenu wokół nowo wybudowanego domu
Zielony i zadbany ogród może być wspaniałą wizytówką gospodarzy i doskonałym miejscem odpoczynku i rekreacji dla całej rodziny. Nie każdy […]
Udogodnienia dla gości, które powinien posiadać każdy dobry hotel
Udogodnienia dla gości, które powinien posiadać każdy dobry hotel
Co może świadczyć o tym, że w hotelu są dobre warunki? Niektórzy uważają, że jego wartość określa liczba gwiazdek. Dla […]
Ostatnie wpisy