Jakie powinniśmy wybrać płótno do haftu krzyżykowego?

Istnieje wiele rodzajów, które możemy rozważyć w przypadku haftu krzyżykowego. Właściwy wybór jest istotny, gdyż każde płótno do haftu krzyżykowego ma swoje charakterystyczne cechy i zastosowania.

Które wybieramy najczęściej?

W tym przypadku wybieramy dedykowane płótno do haftu krzyżykowego, gdyż istnieją rodzaje płótna, które w tym typie haftu zwyczajnie się nie sprawdzą. Najczęściej rozważamy:

  • Len – jeden z najpopularniejszych wyborów do haftu krzyżykowego, ponieważ ma ładną, równą teksturę, która sprawia, że łatwo się z nim pracuje. Ma również mniejszą rozciągliwość niż inne rodzaje tkanin.
  • Aida – kolejny, równie popularny wybór. Występuje w różnych rozmiarach i kolorach. Aida to styl splotu, który ma otwory między nitkami, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, w jaki sposób przeszywać swój projekt. Jest to uwielbiane przez miłośników płótno do haftu krzyżykowego.
  • Evenweave – składa się z równych rzędów poziomych i pionowych nici. Ułatwia to początkujący zorientować się, gdzie umieścić ściegi, ponieważ nie ma dziur, jak w przypadku tkaniny Aida.

Dlaczego lubimy i chcemy haftować?

Jest to leciwe rzemiosło, które było przekazywane przez pokolenia, przede wszystkim kobietom. Lubimy haftować, ponieważ jest to relaksujące i wręcz godne określenia medytacji zajęcie, które pomaga nam skupić się i odpocząć, jednocześnie pobudzając i kształtując umysł.

Daje nam kreatywną wolność i możliwość wyrażenia siebie przy użyciu naszych rąk. Pozwala nam to rozwijać się, a przy tym dobrze bawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =